Darmowy marchewkowy plakat

W naszej owocowo-warzywnej serii dekoracyjnych plakatów dla Dzieci mamy już sporo owoców i tylko jedno warzywo (chociaż dynia to podobno jednak owoc, a nie warzywo :D). Żeby seria zbliżyła się do równowagi dziś zaproponuję Wam marchewkę, która warzywem jest na sto procent 🙂

Osobiście nie znam nikogo, kto nie przepadałby za słodyczą i chrupkością tego uroczego warzywka… albo po prostu nigdy nie zgadało się, że ktoś z moich znajomych jej nie lubi 😉 (raczej to drugie).

Na szczęście u nas w domu lubią ją wszyscy, a ja nawet pomimo tego, że w dzieciństwie nie raz słyszałam zawołanie Ewka-marchewka.

Dopiero niedawno odkryłam, że marchewka nadaje się nie tylko na surówkę do obiadu, czy sok, ale także jako dodatek do ciast i deserów. Jest również pierwszym wyborem przy alergiach pokarmowych – pamiętam, jak na początku swojej przygody z karmieniem zmuszona byłam korzystać z diety eliminacyjnej i jadłam marchewkę w najróżniejszych postaciach. Wtedy też zorientowałam się, że dla mnie smakuje ona zupełnie inaczej nawet jeśli różni się tylko sposobem rozdrobnienia – starta na tarce o grubych oczkach smakuje zupełnie inaczej niż pokrojona w plastry, albo rozdrobniona na tarce o drobnych oczkach. Takie to ciekawostki związane z tą marchewką 😉

Nie przedłużając już więcej – poniżej zostawiam Wam link do darmowego plakatu z ilustracją marchewki w stylu który znajdziecie również w pozostałych plakatach serii. W chwili obecnej są to: ananas, banan, dynia, mandarynka, truskawka, jabłko, cytryna i malina.

Link do pobrania

Plakat z marchewką to plik .jpg w formacie A4. Swobodnie można drukować go na domowej drukarce – my zwykle używamy do plakatów trochę grubszego papieru niż standardowy papier xero (papier xero ma zwykle gramaturę w okolicach 80-100g/m2, a my używamy papieru do drukarek o gramaturze 200g/m2 – do kupienia w sklepach z artykułami szkolno-biurowymi).

  1. Darmowy plakat marchewkowy

Licencja

Plik Plakatu marchewkowego oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego (domowego)! Nie zezwalam na jego komercyjne wykorzystanie (zarobkowe).

Zezwalam na użytek w celach edukacyjnych przez takie instytucje, jak Szkoły, czy Przedszkola, ale proszę o uprzedni kontakt na adres ewa.mazur@mypoint.pl.

Istnieje możliwość zakupu licencji komercyjnej – kontakt pod tym samym adresem – ewa.mazur@mypoint.pl.

A czy Wy lub Wasze Dzieci lubicie marchewkę? Znacie jakieś ciekawostki o tym warzywie? Np. to że istnieje marchewka fioletowa, zwana czarną? Koniecznie dajcie znać w komentarzach 🙂

Do usłyszenia już wkrótce!

Author: Ewa MazurMama uroczej dziewczynki, grafik z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

Dodaj komentarz