Karta pracy – jesienne drzewo

Ostatnio na blogu sporo było materiałów skierowanych do Uczniów (np. tabliczka mnożenia, plany lekcji, czy zakładki do podręczników). I muszę przyznać, że spodobało mi się tworzenie grafik pomagających w nauce.

Kiedy moje dziecko było małe, tworzyłam głównie grafiki do dekoracji (takie, którymi później ozdabiałam jej pokój). Następnie skupiłam się na rozmaitych zabawach i wspólnych projektach (właśnie tak powstał e-book MAMYpomysł na zabawę). Z kolei dzięki domowej izolacji, dostałam szansę wglądu w materiały edukacyjne Przedszkolaka i tak pojawił się kolejny etap rozwoju MAMAdesigner, w który właśnie wspólnie wkraczamy – etap materiałów edukacyjnych (oczywiście nie oznacza to, że wcześniejsze typy grafik nie będą się już pojawiały).

Wyszło całkiem naturalnie – moja córka dorasta, jej potrzeby się zmieniają, więc ja mam okazję mierzyć się z graficznymi wyzwaniami, które będą na nie odpowiedzią.

Do tej pory nie miałam okazji projektować tego typu materiałów. Podziwiam za to co chwilę karty pracy u Klaudii z lecibocian.pl. Jestem jednak ogromnie ciekawa, czego nowego dowiem się projektując grafiki edukacyjne.

Już przy okazji dzisiejszego jesiennego drzewa odkryłam, że warto tworzyć dwa warianty kart – w kolorze (estetyczne i dopracowane do ostatniego szczegółu), ale i w skali szarości, gdyby np. taka karta z różnych przyczyn musiała zostać wydrukowana na czarno-białej drukarce, albo powielana na xero, które nie obsługuje koloru!

Bardzo podoba mi się odkrywanie tajników tego konkretnego skrawka z całego morza designu, więc jeśli jesteś osobą, która w swojej codziennej pracy korzysta z tego typu grafik, to może podzielisz się ze mną swoimi spostrzeżeniami? Czego Ci zwykle brakuje w takich kartach? Z jakimi problemami się mierzysz i co ułatwiłoby Twoją pracę?

Bo chcę podkreślić, że wszystkie edukacyjne grafiki, które już znajdują się na moim blogu i będą pojawiały się na nim w przyszłości MOGĄ być nieodpłatnie wykorzystywane w celach edukacyjnych w placówkach oświatowych. W takim przypadku proszę jedynie o kontakt na maila ewa.mazur@mypoint.pl, żebym miała info zwrotne, co się sprawdza, a co nie. O innych rodzajach użytkowania tych materiałów piszę poniżej (w sekcji LICENCJA).

Skoro już poznaliście moją motywację, która stoi za dzisiejszym wpisem, przejdźmy do konkretów. Poniżej znajdziecie linki do dwóch osobnych plików .jpg w formacie A4 – jeden w kolorze, drugi w skali szarości. Oba można drukować na domowej drukarce na dowolnym papierze.

Linki do pobrania

Licencja

Pliki Karty pracy – jesienne drzewo oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na ich komercyjne wykorzystanie (zarobkowe).

Zezwalam na użytek w celach edukacyjnych przez takie instytucje, jak Szkoły, czy Przedszkola, ale proszę o uprzedni kontakt na adres ewa.mazur@mypoint.pl.

Istnieje możliwość zakupu licencji komercyjnej – kontakt pod tym samym adresem – ewa.mazur@mypoint.pl.

Miłego kolorowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.