Nauka alfabetu: plakaty z literkami Ż i Ź + BONUS

Mamy to! Dzisiejszy wpis kończy pierwszą serię plakatów z literkami. Do szacownego alfabetu dołączają dziś Ź i Ż, a ja zaraz zmykam pracować nad kolejnymi wariantami abecadła do nauki.

Nim jednak to zrobię – podsumujmy pierwszą serię.

Zaczęło się blisko 3 lata temu od dekoracyjnego plakatu z literkami z polskiego alfabetu. Plakat miał zdobić pokój mojej córki, ale nie myślałam jeszcze wtedy o uczeniu jej czegokolwiek. Wiadomo jednak – czas płynie, a wraz z nim pojawiają się kolejne wyzwania. Po roku od opublikowania designerskiego abecadła zaświtał mi pomysł na odrębne plakaty dla każdej z literek, żeby za ich pomocą poznawać moje dziecko z alfabetem. Wszystkie te plakaty znajdziecie na blogu (podlinkuję je także poniżej w tym wpisie).
Pojawiały się one przez ostatnie 2 lata – partiami, po 3 literki. A dziś do kolekcji trafiła ostatnia porcja – dwóch ostatnich liter alfabetu.


Mniej więcej w połowie serii narodził się w mojej głowie pomysł na kolejną odsłonę abecadła – tym razem planuję coś bardziej dekoracyjnego, ale chciałabym albo zaserwować wszystkie literki od razu, albo publikować je znacznie częściej, np. jako dodatkowy wpis w tygodniu, tak żeby całość „uzbierała się” znacznie szybciej.

Dzięki zadaniom z Przedszkola córki, które ta przynosi do domu, zapoznaję się właśnie z Metodą dobrego startu (MDS) prof. Marty Bogdanowicz, więc wrodzona ciekawość podpowiada, aby spróbować przygotować jakieś materiały wspierające i tą metodę 😉 Wszystko przed nami. Jeśli macie jakieś życzenia, czy sugestie – dajcie znać.

Tymczasem zostawiam Was z bohaterami dzisiejszego literkowego odcinka.
Na koniec dodam jeszcze, że wszystkie plakaty z literkami, oprócz swoich walorów edukacyjnych, doskonale nadają się również do dekoracji, np. jako inicjał imienia Dziecka, w jego pokoju, czy kąciku. Moja córka zamówiła u mnie jeszcze wszystkie literki w formie miniaturek (dorzucam je jako B O N U S do dzisiejszego wpisu), z których może układać różne słówka – coś jak popularna gra Scrabble. Czyli mamy edukację, dekorację i zabawę w jednym.

I to już wszystko – linki do wszystkich literek w formie dużych plakatów A4, do pliku .pdf zawierającego literki w miniaturce oraz do naszego designerskiego alfabetu z samego początku literkowej przygody znajdziecie poniżej – miłego pobierania!

LICENCJA

Pliki plakatów z literkami Ż i Ź oraz plansz z mini-literkami oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie plakatów z literkami Ż i Ź oraz plansz z mini-literkami do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl (informacji tej używam do celów statystycznych).

Pliki udostępniam za darmo, jednak osoby, które mają ochotę wesprzeć mnie finansowo, mogą postawić mi wirtualną kawę na buycoffee.to/mamadesignerpl/ (nie trzeba logować się w serwisie).

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod adresem kontakt@mamadesigner.pl.

LINKI DO POBRANIA LITEREK Ź I Ż ORAZ BONUSU

W BONUSOWYM pliku .pdf z miniaturowymi literkami pierwsze dwie strony zajmują kolejno ułożone litery z całego alfabetu. Kolejne trzy strony to powtórzenia niektórych liter według ich „popularności” w wyrazach. Po wycięciu literkowych prostokącików można układać z nich przeróżne wyrazy.

Pozostałe literki:

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *