Designerski alfabet do nauki dla dziecka

Literki, ach te literki. Za dzieciaka nauczyłam swojego czteroletniego brata czytać. Miałam wtedy ogromne marzenie, żeby zostać nauczycielką. Pisaliśmy razem ten alfabet, a ja skarżyłam mamie zawsze, kiedy nie chciał się uczyć… ;D Niefajna była ze mnie starsza siostra, ale trening przyniósł spektakularne efekty!


Może ta nauczycielka jeszcze gdzieś we mnie siedzi, bo poczułam ogromną chęć zaznajomienia własnego dziecka z literkami. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, kiedy najlepiej zacząć to robić, ale podskórnie czuję, że dobrze byłoby taki alfabet już mieć. Niech to abecadło wisi w jej pokoju w formie ładnej dekoracji i przyciąga jej spojrzenie, niech podświadomie zaczyna kojarzyć te kształty 😉

Kiedy tylko w mojej głowie pojawiła się myśl o alfabecie do pokoju dziecka, od samego początku chciałam, żeby to był taki duży plakat zawieszony na ścianie, albo stojący w ramie na podłodze gdzieś w pobliżu jej biurka. Na razie biurka jeszcze nie ma, bo nie jest potrzebne, więc plakacik skromniejszy i będzie zapewne krążył po pokoju w poszukiwaniu „domu”.

Głównym założeniem jest forma dekoracyjna – aktualnie ma być to po prostu ozdoba, ale równocześnie nie może wprowadzać edukacyjnego mętliku. Dlatego postawiłam na prosty, czytelny i jednolity font, wszystkie litery są kapitalikami, a dekoracyjność uzyskałam poprzez dodanie do niego różnorodnych wzorków (każda literka ma swój). Z premedytacją na dole „posadziłam” kotka, bo moja córka je uwielbia i wiem, że tym sposobem alfabet zyska w jej oczach na atrakcyjności 😉

W taki sposób powstał całkiem zgrabny obrazek, którym chcemy tradycyjnie już podzielić się z Wami.

 

Link do pobrania

Poniżej zamieszczam link, do pobrania naszego designerskiego abecadła. Wystarczy kliknąć na nim jak zwykle (lewym przyciskiem myszy) i zapisać sobie plik, który się pojawi, albo od razu kliknąć go prawym przyciskiem myszy i zapisać plik, czy też element docelowy (w zależności z jakiej przeglądarki i systemu korzystacie) na swoim urządzeniu.

Tym razem przygotowałam dla Was plakaty w formie pliku .pdf w wielkości A4. My wydrukowaliśmy ten plakat na zwykłej domowej drukarce atramentowej, ale na trochę grubszym papierze o gramaturze 200g/m2.

 

Licencja

Pliki projektu designerskiego abecadła oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Oznacza to, że możecie wykorzystywać je na własny użytek – drukować, wręczać rodzinie, znajomym, nawet znajomym znajomych, ale nie zezwalam na ich komercyjne wykorzystanie (zarobkowe).

Dajcie znać, co sądzicie o naszych literkach i czy Wam również podoba się kotek? ;P

Miłego użytkowania!

Author: Ewa MazurMama uroczej dziewczynki, grafik z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

Dodaj komentarz