Tęczowe urodzinki – gadżety i dekoracje imprezowe do samodzielnego wydruku

Urodzinki Dziecka to taki dzień w roku, który w moim wyobrażeniu, przeciętny Rodzic chce uczynić dla Solenizanta wyjątkowym. Bez względu na sytuację, dokłada starań, by jakoś ten dzień wyróżnić na tle innych… w miarę możliwości.

Nie wiem oczywiście, czy tak jest u wszystkich, wiem, że ja chciałabym, żeby u nas w domu był to zawsze czas beztroskiej zabawy i wyjątkowości.

Do urodzin córki od początku podchodziłam z dużym zaangażowaniem.

Na pierwsze urodzinki wyszukałam specjalny przepis na tort, którego z powodzeniem mogło skosztować tak maleńkie Dziecko – był całkowicie bezpieczny dla tak młodego układu pokarmowego, ale trzeba przyznać, że był również nijaki w smaku i w dodatku kompletnie nie posmakował moje córce 😅

Na drugie urodzinki przygotowałam własną girlandę urodzinową i z rozwagą wybrałam urodzinowe prezenty. Za punkt honoru postawiłam sobie także przygotowanie tradycyjnego tortu, który tym razem posmakował mojej córce 😆.

Rok później urządziłam imprezkę urodzinową w klimatach Krainy Lodu, na którą zaprosiliśmy już większą liczbę gości.

Kolejne urodzinki świętowaliśmy niestety znowu w okrojonym składzie z powodu pandemii, ale nie zabrakło pięknego tortu, wymarzonych prezentów i wspólnych beztroskich wygłupów. Wtedy też zrozumiałam, że nawet najprostsze momenty, przeżywane z uważnością i wyjątkowością mogą stać się tymi najpiękniejszymi wspomnieniami. Dla podkreślenia urodzinowych wspomnień przygotowałam karty do zdjęć urodzinowych.

Następny rok również stał pod znakiem pandemii, ale tym razem już wiedzieliśmy na czym stoimy i co trzeba zrobić, żeby móc spotkać się w odrobinę większym gronie. Postanowiłam także przygotować tyle dekoracji i urodzinowych gadżetów ile mi się uda. Tym sposobem zrobiłam własnoręczną piniatę i kilka dodatkowych dekoracji w wymarzonym przez moją córkę stylu kotkowym. Wszystko po to, żeby „odbić sobie” straty moralne z zeszłego roku.

Impreza była tak udana, że stała się punktem wyjścia dla tegorocznych urodzin. Wszystkie atrakcje zaplanuję w naszym imprezowym plannerze, a dekoracje… no cóż – dekoracje już mam. Córka poprosiła o tęczowe urodzinki, więc nie mogłam jej odmówić. I tak oto zaprojektowałam plakaty urodzinowe, zaproszenia, pudełko na przekąski, torebeczkę na słodycze dla gości, girlandę urodzinową, imprezową czapeczkę, topper na tort, ozdoby na słomki do napojów i kolorowankę – a wszystko to z motywem tęczy. Do tego planuję przygotować tęczową piniatę, wyciąć pasujące kolorystycznie confetti i dokupić kilka brakujących drobiazgów, jak np. balony.

Ja już nie mogę się doczekać, kiedy udekoruję nasz dom i wywołam tym radość w naszej małej solenizantce.

Przygotowałam trzy wzory urodzinowych plakatów, ponieważ w pokoju naszej córki są trzy ramki. Plakat z wiekiem przygotowałam w 9 wariantach – od roczku, aż po 9 lat (tak jak w przypadku kocich urodzinek) – linki znajdziecie na samym dole tego wpisu.

Instrukcję składania torebeczek na cukierki znajdziecie w tym wpisie. Instrukcję składania pojemnika na przekąski znajdziecie w tym wpisie. A do spięcia czapeczki będziecie potrzebować zszywacza (albo bardzo dobrego kleju, ale polecam zszywacz). Dodatkowo będzie potrzebny dziurkacz do zrobienia dziurek w czapeczce i gumka do umocowania czapeczki na głowie.

Zaprojektowałam dwa wzory zaproszeń – do wyboru, do koloru.

Jako jedną z urodzinowych atrakcji, można zaproponować Dzieciom kolorowankę – tym razem kolorowanka pasująca do motywu przewodniego tęczowych urodzinek.

Świetną urodzinową dekoracją będzie także girlanda – ta tutaj zawiera napis 100 lat i trzy wzory proporczyków z motywem przewodnim – można składać z tego dowolne kombinacje. Sprawdźcie też koniecznie naszą girlandę do samodzielnej konfiguracji – tam znajdziecie proporczyki ze wszystkimi literkami z alfabetu!

A tu propozycja topper na tort i elementów dekoracyjnych – te małe tęcze można przykleić np. do słomek.

LICENCJA

Pliki dekoracji i gadżetów imprezowych na tęczowe urodzinki oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie dekoracji i gadżetów imprezowych na tęczowe urodzinki do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl.

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod tym samym adresem (kontakt@mamadesigner.pl).

LINKI DO POBRANIA DEKORACJI I GADŻETÓW NA TĘCZOWE URODZINKI

Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły wydruku, a także link do pobrania darmowych plików.

Szczegóły wydruku:

  • Rodzaj pliku: .png
  • Format pliku: A4
  • Kolorystyka: kolor
  • Zalecana grubość papieru: grubszy (np. z bloku technicznego, u nas papier o gramturze 200g/m2) do plakatów, girlandy, zaproszeń, pojemnika na przekąski, czapeczki i topperów; zwykły (papier xero) do kolorowanki i torebeczki na cukierki.
  • Rodzaj wydruku: jednostronny
  • Ilość stron do wydruku: 1×13 (każdy element znajduje się w osobnym pliku – to Wy decydujecie, które z nich chcecie wydrukować. Jeśli zdecydujecie się wydrukować wszystko będzie to 13 kartek po 1 stronie)

PLAKATY URODZINOWE:

ZAPROSZENIA:

GIRLANDA:

KOLOROWANKA (PAPIER XERO):

CZAPECZKA:

TOREBKA NA CUKIERKI (PAPIER XERO):

PUDEŁKO NA PRZEKĄSKI:

TOPPERY I OZODBY:

Jeśli szukacie podobnych materiałów, to polecam Waszej uwadze nasz dział urodzinowy.

Do usłyszenia już wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *