Kocie urodzinki – darmowe plakaty, girlanda i szablon pudełek na przekąski w kocim stylu

W dzisiejszym wpisie mam dla Was sprawdzony podczas ostatnich urodzinek mojej córki zestaw grafik przydatnych do zorganizowania imprezki w stylu kocim.

W zeszłym roku, z powodu pandemii obchodziliśmy urodzinki mojej córki skromnie. To był czas największych restrykcji, więc ograniczyliśmy wszystko do minimum. Był tort i prezenty, ale właściwie na tym się skończyło.

Tegoroczne urodzinki również odbyły się w cieniu pandemii, ale ponieważ były ważne dla mojej córki, postanowiłam dać z siebie wszystko, by imprezka była z rozmachem w kwestii dekoracji.

I poszalałam…

IMPREZA URODZINOWA W KOCIM STYLU

Motyw przewodni wybrała sama zainteresowana. Do zorganizowania kociej imprezki potrzebowałam kilku rzeczy. Były to:

  • girlanda
  • tort
  • plakaty
  • talerzyki
  • kubeczki
  • czapeczki
  • balony
  • pudełka na przekąski
  • piniata
  • konfetti

Część z wymienionych rzeczy przygotowałam samodzielnie, a część kupiłam. Sama zajęłam się przygotowaniem girlandy, plakatów, pudełek na przekąski, piniaty i konfetti. Chętnie podzielę się z Wami naszymi kocimi gadżetami urodzinowymi i poradami, jak samodzielnie przygotować piniatę i konfetti.

Nasza kocia imprezka dla 5-letniej dziewczynki uwielbiającej róż musiała oczywiście przybrać taką barwę – dominującymi kolorami było połączenie różu i bieli. Całość przełamałam czernią i gdzieniegdzie złotem.

GIRLANDA

Kojarzycie może naszą girlandę imprezową do samodzielnej konfiguracji? Ta z kociej imprezki bazuje właśnie na niej – zmieniłam tylko kolorystykę i dodałam kocie pyszczki i łapki – plik do pobrania znajdziecie na końcu tego artykułu.

TORT

Zamówiłam w sprawdzonej okolicznej cukierni, ale mam niesamowitą ambicję zrobić kiedyś taki samodzielnie 😀 Poszalałam natomiast z innymi potrawami i przygotowałam kocie naleśniki i zupę pomidorową z krakersami w kształcie 5tki 😀

PLAKATY

W pokoju mojej córki znajduje się kilka ramek – trzy z nich zawierają zmieniające się wraz z okazjami trio plakatów. Nie mogło więc zabraknąć urodzinowych. Na jednym z nich jest imię i wiek mojej córki, ale dla Was przygotowałam serię plakatów uniwersalnych z samym wiekiem od 1 roczku do 9 lat ;P Pliki do pobrania znajdują się na końcu tego artykułu.

TALERZYKI, KUBECZKI I CZAPECZKI

Zaopatrzyłam się w nie w sklepie z gadżetami urodzinowymi – na szczęście łatwo udało się dobrać takie, które zgadzały się zarówno pod względem kolorystycznym, jak i motywu przewodniego.

BALONY

Podobnie jak w przypadku talerzyków, kubeczków i czapeczek – zapas zrobiłam w sklepie z gadżetami urodzinowymi. Zafascynowana balonowymi girlandami dokupiłam taśmę do balonowych girland (taśma z tworzywa z dziurkami, przez które przeciąga się ogonki balonów) i trzymałam kciuki za efekt końcowy. Jakże się ucieszyłam, kiedy okazało się, że zadanie zbudowania balonowej girlandy wcale nie jest trudne i całkiem łatwo można uzyskać fajną dekorację. W swojej balonowej girlandzie wykorzystałam dwadzieścia-kilka balonów, ale sądzę, że powinno ich być minimum 40 – im więcej, tym większe możliwości upięcia tej ozdoby. Nasza była czymś w rodzaju balonowej chmury.

PUDEŁKA NA PRZEKĄSKI

Na bazie naszych popcornowych pudełek przygotowałam wariant koci. Sprawdziły się do popcornu i kukurydzianych chrupek. Przy cięższych ciasteczkach dno może nie wytrzymać, więc odradzam przenoszenie takich wypełnionych cięższymi przekąskami kubeczków. Prezentują się natomiast uroczo 😉 Pliki do pobrania znajdują się na końcu tego artykułu.

PINIATA

Zachowałam karton z jednej z przesyłek, kupiłam 3 rolki białej bibuły, trochę taśmy klejącej i poświęciłam kilka godzin klejenia i uważam, że efekt był tego wart! Piniata stała się atrakcją imprezy, a po skończonej zabawie powędrowała na półkę i stanowi dekorację aż do dziś. Piniatę wykonałam bazując na tym video-tutorialu. Do środka zapakowałam cukierki, trąbki imprezowe, mnóstwo konfetti i balony (nienadmuchane). Spód piniaty był umocowany tylko jednym kawałkiem taśmy i miał się otworzyć po pociągnięciu za tasiemki doczepione do niego, ale nawet ten jeden kawałeczek taśmy trzymał za mocno. Następnym razem przymocuję go na słowo honoru, żeby otworzył się od razu 😉

KONFETTI

Do samodzielnego przygotowania konfetti posłużyłam się dziurkaczami ozdobnymi i kartkami papieru w kolorach przewodnich imprezki. Wszystko do kupienia w sklepach z artykułami biurowymi albo do scrapbookingu. Ja wybrałam 2cm koła i dziurkacz z kształtem kotka.

Imprezka w kocim stylu bardzo spodobała się mojej córeczce. Ja również cieszę się, że w taki sposób mogłam zrekompensować jej braki spowodowane pandemią. No i przy okazji powstał całkiem fajny zestaw grafik, które mogą przydać się również Wam 🙂

LICENCJA

Pliki girlandy, plakatów urodzinowych i pudełek na przekąski oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie girlandy, plakatów urodzinowych i pudełek na przekąski do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl (informacji tej używam do celów statystycznych).

Pliki udostępniam za darmo, jednak osoby, które mają ochotę wesprzeć mnie finansowo, mogą postawić mi wirtualną kawę na buycoffee.to/mamadesignerpl/ (nie trzeba logować się w serwisie).

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod adresem kontakt@mamadesigner.pl.

LINK DO POBRANIA KOCIEJ GIRLANDY

Każda literka została umieszczona na szablonie proporczyka girlandy. Na jednej stronie A4 umieściłam po dwa proporczyki – parami według częstotliwości występowania liter w słowach. Do kompletu dorzuciłam też puste proporczyki w kolorach, z których składa się girlanda. Łącznie jest to 21 stron A4 zamkniętych w jednego .pdf’a. Możecie samodzielnie zdecydować, które strony wydrukujecie, aby zbudować z nich interesujący Was napis.

LINK DO POBRANIA PLAKATÓW URODZINOWYCH

Każdy plakat został umieszczony w osobnym pliku .jpg o wielkości A4, tym sposobem to Wy decydujecie, które plakaty chcecie pobrać i wydrukować. Moim prywatnym zdaniem najlepiej prezentuje się trio – kotek + wiek + baloniki.

LINK DO POBRANIA KOCICH PUDEŁEK NA PRZEKĄSKI

Szablon pudełka został umieszczony na kartce A4, ale żeby złożyć całe pudełko należy wydrukować go w dwóch kopiach. Instrukcję skłądania pudełka znajdziecie w tym wpisie.

Mam na pokładzie fanów kocich urodzinek? Dajcie znać, jeśli nasze gadżety przyozdobią Wasze imprezki 😀

Jeśli szukasz podobnych materiałów koniecznie zajrzyj do działu urodzinowego.

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *