Pudełko na popcorn i inne przekąski na wieczór filmowy

Jakie są Wasze ulubione przekąski podczas oglądania filmu w domu? Popcorn, chipsy, a może zdrowszy wariant w postaci marchewkowych słupków?

Sierpień to miesiąc niesamowitych zjawisk na nocnym niebie. Właśnie zbliżamy się do maximum roju Perseidów (12-13 sierpnia), czyli zjawiska tzw. spadających gwiazd i podobno widać jeszcze kometę NEOWISE. My jesteśmy ogromnymi fanami nocnego nieba, ale żeby zaobserwować wspomniane zjawiska trzeba przesunąć odrobinę naszą rutynową godzinę spoczynku nocnego i wyjść późnym wieczorem na ekscytujący spacer.

Żeby umilić nam oczekiwania na kosmiczne doznania postanowiłam urządzić wieczór filmowy, a skoro wieczór filmowy to popcorn… a jak już popcorn, to sami rozumiecie – nie mogłam powstrzymać się od przygotowania uroczych pudełeczek na filmowe przekąski.

Lista rzeczy potrzebnych do własnoręcznego wykonania pudełka na popcorn i inne przekąski:

  • 2 kartki A4 do wydrukowania szablonu pudełka – linki do szablonów znajdziecie poniżej
  • nożyczki do wycięcia szablonów
  • klej
  • przekąski

Podpowiedź:

Kartki do wydruku powinny być grubsze – my używamy zazwyczaj takich o gramaturze 200g/m2, standardowy papier ksero ma zazwyczaj od 80 do 100 g/m2. Możecie użyć np. kartek z bloku technicznego.

Jak własnoręcznie przygotować pudełko na popcorn? Instrukcja krok po kroku:

Krok 1
Po wydrukowaniu wybranego koloru szablonu podwójnie, wycinamy go wzdłuż krawędzi i nacinamy podstawę kubka (patrz rysunek poniżej).

Krok 2
Na jednym wyciętym szablonie aplikujemy klej na bocznej zakładce, tak jak na zdjęciu poniżej.

Krok 3
Do zakładki przykładamy drugi wycięty szablon, tak jak na zdjęciu i dociskamy.

Krok 4
W tym momencie wygodnie będzie podpisać etykietki, sugerując zawartość pudełeczka – później będzie trudniej.

Krok 5
Zaginamy wszystkie krawędzie.

Krok 6
Aplikujemy klej na drugą boczną zakładkę i sklejamy ją z krawędzią pudełka (patrz zdjęcie).

Krok 7
Zakładki spodu pudełka składamy tak by za siebie zachodziły (zdjęcie).

Kubek gotowy, teraz możemy nasypać do niego ulubioną przekąskę.

LICENCJA

Pliki szablonów z pudełkami na popcorn oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie szablonów z pudełkami na popcorn do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl (informacji tej używam do celów statystycznych).

Pliki udostępniam za darmo, jednak osoby, które mają ochotę wesprzeć mnie finansowo, mogą postawić mi wirtualną kawę na buycoffee.to/mamadesignerpl/ (nie trzeba logować się w serwisie).

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod adresem kontakt@mamadesigner.pl.

LINKI DO POBRANIA SZABLONÓW Z PUDEŁKAMI NA POPCORN

Są tu jacyś miłośnicy nocnych sierpniowych zjawisk? A może polecicie jakiś fajny kosmiczny film, który można obejrzeć z dzieckiem?

A skoro tak sobie rozmawiamy o sierpniowych nocach, to może zainteresują was nasze wieczorne plakaty albo zakładka do książki na dobranoc

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *