35 darmowych kart do zdjęć z pierwszego roku życia dziecka

W pierwszym wpisie na MAMAdesigner wyjaśniałam Wam, dlaczego założyłam tego bloga i o czym on będzie. Zaznaczałam tam, że jest to blog o mamie grafiku, a nie o dziecku mamy grafika i prosiłam o zrozumienie mojej decyzji o niepublikowaniu zdjęć mojej córki. Razem z mężem tak zdecydowaliśmy i tego się trzymamy. To nie oznacza jednak, że tych zdjęć nie ma 😉

W dobie wysokiej jakości zdjęć robionych telefonem komórkowym trudno nie pstrykać ich na potęgę komuś, kogo uważa się za cud świata 😀
 
W związku z tym mam na dysku blisko 1,5 tysiąca zdjęć mojego dziecka, a dziecko ma niespełna 2,5 roku! Pracuję sporo na komputerze, więc mogę często do nich zaglądać, ale od początku ciągnęło mnie do stworzenia okrojonego albumu z analogowymi fotkami.
 
Myślałam swego czasu o Project Life, bo to piękny rodzaj fotograficznego pamiętnika, ale do tej pory nie wiem, jak się do niego zabrać…
Postawiłam zatem na rozwiązanie kompromisowe – „zwyczajny” album ze zdjęciami + popularne ostatnio karty do zdjęć (pomysł żywcem wyjęty z Project Life).
 
Jak w przypadku łapacza snów, także tym razem po przeszukaniu „całego Internetu” stwierdziłam z lekkim rozczarowaniem, że nigdzie nie ma tego, o co mi chodziło. Owszem kart jest od zatrzęsienia, ale nie ma takich w mojej kolorystyce, stylistyce i w orientacji poziomej – jak chciałam (zamierzam drukować zdjęcia w orientacji poziomej i razem z poziomymi kartami uzupełnić nimi zwykły album fotograficzny).
A skoro nie ma, to trzeba przysiąść i zrobić własne – w końcu nie na darmo uczyłam się tego całego Photoshopa 😉

Po skończonej pracy doszłam do tradycyjnego już przekonania, że warto podzielić się efektami z Wami, bo a nóż widelec, łyżeczka stołowa ktoś będzie w potrzebie i moje karty spadną mu jak grom z jasnego nieba! Na obrazku poniżej znajdziecie podgląd moich 35 kart do zdjęć z pierwszego roku życia dziecka, a pod nim link do pliku .pdf, zawierającego te karty w opcji do wydruku.

LICENCJA

Pliki kart do zdjęć z pierwszego roku życia dziecka oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie kart do zdjęć z pierwszego roku życia dziecka do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl (informacji tej używam do celów statystycznych).

Pliki udostępniam za darmo, jednak osoby, które mają ochotę wesprzeć mnie finansowo, mogą postawić mi wirtualną kawę na buycoffee.to/mamadesignerpl/ (nie trzeba logować się w serwisie).

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod adresem kontakt@mamadesigner.pl.

LINK DO POBRANIA KART DO ZDJĘĆ Z PIERWSZEGO ROKU ŻYCIA DZIECKA

Poniżej znajdziecie link, z którego możecie pobrać .pdf’a z prezentowanymi wyżej grafikami kart do zdjęć. Aby to zrobić możecie kliknąć na link jak zwykle (lewym przyciskiem myszy) i zapisać sobie plik, który się pojawi, albo od razu kliknąć link prawym przyciskiem myszy i zapisać dokument, czy też element docelowy (w zależności z jakiej przeglądarki i systemu korzystacie) na swoim urządzeniu.

Karty mają wymiary 15x10cm – tak jak tradycyjne zdjęcia i mieszczą się w tradycyjnym albumie.

Szalenie interesuje mnie, jak Wy dokumentujecie chwile z życia Waszych dzieci i czy nasze karty do zdjęć przypadły Wam do gustu?

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

2 thoughts on “35 darmowych kart do zdjęć z pierwszego roku życia dziecka

 1. Klaudia says:

  Świetne te karty. Ja też próbuję od dłuższego czasu zrobić porządek z tryliardem zdjęć na komputerze. tylko ciągle to odkładam na jutro 😉

  Odpowiedz
  1. Ewa Mazur says:

   Dziękuję 🙂 Dokładnie tak – to jest jedno z tych zadań, które bardzo chce się zrobić, ale nigdy nie ma na nie czasu. Ja jeszcze dopieszczam zdjęcia z pierwszego roku córki, ale te z drugiego okiełznam chyba dopiero w okolicach jej osiemnastki 😀

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *