Karty do zdjęć świątecznych

W tym roku powróciłam do prowadzenia albumów fotograficznych ze zdwojoną siłą. Aktualnym przedsięwzięciem jest album świąteczny.

W moim domu rodzinnym albumy były podzielone per osoba, tzn. każda osoba w rodzinie miała album w całości jej poświęcony. Był to przekrój zdjęć z całego życia, z rozmaitych okazji.

Przy fotografii analogowej rzeczywiście można było zmieścić fotografię z czyjegoś życia w jednym albumie, ale przy fotografii cyfrowej jest to dla mnie nierealne.

Moja córka ma już osobne albumy na każdy z jej 4 lat dotychczasowego życia, a wybieram do nich tylko ułamek spośród wszystkich zdjęć wykonanych w tym czasie. Reszta grzecznie siedzi sobie posortowana według dat w pod-folderach podzielonych na konkretne lata na dysku komputera (i w archiwum na dysku zewnętrznym! – kto kiedykolwiek stracił zdjęcia cyfrowe przez awarię sprzętu, ten wie, o czym mówię ;p).

Ponieważ w tym roku fajnie sprawdziły nam się karty do zdjęć z wakacji, które dodałyśmy do naszego wakacyjnego pamiętnika, postanowiłam, że oprócz albumów zdjęć z danego roku, stworzę kolekcje tematyczne, jak wspomniane właśnie wakacje, ale także urodziny, święta, czy inne rodzinne imprezki. Tym sposobem, jeśli będę szukała inspiracji, np. do dekoracji świątecznych, będę mogła szybko przejrzeć sobie album świąteczny i już będę wiedziała, jak wyglądały nasze święta przez ostatnie 10 lat 😉

Rozkładówka z albumu świątecznego – pieczenie pierniczków

Na fali przygotowań przedświątecznych zabieram się właśnie za przygotowanie takiego albumu bożonarodzeniowego. Przy okazji przygotowywania kart ozdobnych do zdjęć świątecznych postanowiłam kilka Wam tu zostawić. Może zainspirują Was do podobnego przedsięwzięcia 😉

Link do pobrania

Karty do zdjęć świątecznych to 3 odrębne plik .jpg w formacie A4. Można drukować je zarówno na domowej drukarce, jak i w profesjonalnym punkcie kserograficznym. My używamy zwykle do wydruku plakatów trochę grubszego papieru niż standardowy papier xero (papier xero ma zwykle gramaturę w okolicach 80-100g/m2, a my używamy papieru do drukarek o gramaturze 200g/m2 – do kupienia w sklepach z artykułami szkolno-biurowymi).

Licencja

Plik kart do zdjęć świątecznych oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego (domowego)! Nie zezwalam na ich komercyjne wykorzystanie (zarobkowe).

Zezwalam na nieodpłatny użytek w celach edukacyjnych przez takie instytucje, jak Szkoły, czy Przedszkola, ale proszę o uprzedni kontakt na adres ewa.mazur@mypoint.pl.

Istnieje możliwość zakupu licencji komercyjnej – kontakt pod tym samym adresem – ewa.mazur@mypoint.pl.

Jeśli szukacie innych świątecznych inspiracji, to zajrzyjcie koniecznie pod ten link: Boże Narodzenie na MAMAdesigner.

Do usłyszenia wkrótce!

Author: Ewa MazurMama uroczej dziewczynki, grafik z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

Dodaj komentarz