Gry i aplikacje mobilne dla Dzieciaków #8

Lubimy z Młodą grać razem w gry. Ale w świecie tylu różnych tytułów nasuwa się odwieczne pytanie – w co grać? Które gry na urządzenia mobilne będą odpowiednie dla mniejszych dzieci, a które dla trochę starszych? My z Młodą wchodzimy w coraz poważniejsze produkcje, ale nadal wybieramy gry dedykowane dla jej wieku (7 lat), czyli bez przemocy i najchętniej bez przytłaczającej liczby efektów specjalnych. Pouczające, ładne, a jak jeszcze są bez reklam, to już w ogóle super!

Dziś podzielę się z Wami dwoma tytułami, które ostatnio się u nas przewijają. Pierwszy z nich jest wybitny pod każdym względem, a drugi uroczy i łatwo dostępny. Gotowi?

W naszym cyklu wpisów o grach/aplikacjach, w które gramy/klikamy (lub graliśmy) budujemy powoli coś w rodzaju bazy gier i aplikacji mobilnych dla Dzieciaków. Jeśli szukacie gier i aplikacji mobilnych dla Dzieci, to polecam Waszej uwadze nasze wcześniejsze wpisy z tej serii i odwiedzanie nas przynajmniej raz w miesiącu po nowe tytuły 😉

Do zestawienia trafiają gry, które spełniają w mniejszym lub większym stopniu poniższe 7 kryteriów. Wszystkie zostały dokładnie opisane we wpisie Moja „betonowa zapora”, czyli jak znajduję gry mobilne odpowiednie dla mojego Dziecka, poniżej zostawiam krótkie podsumowanie owych kryteriów. Gry i aplikacje, w które gram z córką:

 1. Mają ocenę treści PEGI 3 (lub podobne), a u nas ostatnio też PEGI 7 (o tym, co to PEGI, przeczytasz w tym artykule).
 2. Mają stonowane animacje.
 3. Mają estetyczną i sensowną grafikę.
 4. Mają możliwie najprostsze menu nawigacyjne oraz sterowanie.
 5. Są w jakiś sposób pożyteczne dla mojego Dziecka.
 6. Są dostępne.
 7. Nie ma w nich reklam, lub reklamy nie są uciążliwe (zdarza mi się odstępować od tej zasady, jeśli gramy razem).

Ostatnio z córką gramy/klikamy w:

1. Tiny Bubbles od Pine Street Codeworks

Tak jak pisałam wyżej – jest to gra wybitna pod każdym względem. Rozgrywki to łamigłówki logiczne, w przepięknej oprawie graficznej, z poruszającymi animacjami, spójne, łagodne, estetyczne. Naszym zadaniem jest zabawa bańkami mydlanymi – kolorowanie ich, nadmuchiwanie, rozbijanie. Poziom trudności wzrasta wraz z postępem gry.

Szczegóły techniczne (stan z dnia 23.02.2023)

 • Cena: Bezpłatna wersja podstawowa (zakupy w aplikacji – można dokupić wyłączenie reklam, dodatkowe światy)
 • Reklamy: Obecne, nieuciążliwe
 • Język: polski
 • System operacyjny: Android i iOS.

Zagraj w Tiny Bubbles na Android

Zagraj w Tiny Bubbles na iOS

2. Happy Kittens Puzzle od Ravalmatic

Urocza łamigłówka dla fanów kotów. Należy sprawić, aby wszystkie kotki się uśmiechnęły, ale z czasem łamigłówki robią się coraz trudniejsze. Niewątpliwą zaletą gry jest jej dostępność – jest to gra webowa, dostępna na każdym urządzeniu z przeglądarką i Internetem. Nie trzeba jej instalować.

Szczegóły techniczne (stan z dnia 23.02.2023)

 • Cena: Bezpłatna
 • Reklamy: Brak
 • Język: angielski
 • System operacyjny: Gra dostępna pod przeglądarką

Zagraj w Happy Kittens

To tyle na dziś.

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *