21 pomysłów na świąteczne prezenty DIY

Czy MAMĘdesigner odwiedzają może dzieci? Albo młodzież? Albo kreatywne dusze, które z prostego DIY (czyli przedmiotu wykonanego samodzielnie) zrobią prawdziwe dzieło sztuki? Dzisiejszy wpis jest dla Was i jest to zarazem mój pierwszy w życiu prezentownik, więc zapraszam Was serdecznie!

Ponieważ w okresie przedświątecznym Czytelnicy różnych blogów poszukują często pomysłów na podchoinkowe prezenty, postanowiłam że ja, jako autorka bloga, również przygotuję inspirujący wpis, zaspakajający tę potrzebę (mam nadzieję, że z sukcesem). Jednak od razu uprzedzam, że do tematu podeszłam z trochę innej strony. Jesteście ciekawi?

Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam w świętach zarówno otrzymywanie prezentów, jak i ich wręczanie. Pamiętam jak odkładałam każdą resztę z zakupów robionych dla mamy, żeby w grudniu kupić parę skarpet dla taty i popularny krem w niebieskim pudełeczku dla mamy, albo szminkę, którą potem jej podkradałam. Kiedy mogłam pozwolić sobie na zakup dużej plastikowej wywrotki dla młodszych braci cieszyłam się tak, jakbym to ja dostała wymarzony prezent. Czasami jednak zdarzało się, że kasy na prezenty nie miałam (bo poszła na gumy do żucia, albo Bravo Girl ;p). Myślę, że gdybym wtedy miała taką listę upominków, które można zrobić samodzielnie z wykorzystaniem dostępnych w domu przedmiotów, ewentualnie niskim nakładem kosztów, ewentualnie większym (np. przy wsparciu finansowym rodziców), ale z satysfakcją samodzielnego stworzenia czegoś pięknego z półproduktów, to mogłabym obdarować najbliższych naprawdę fajnymi drobiazgami.

21 pomysłów na prezenty świąteczne DIY

Każdy z pomysłów może mieć różny stopień skomplikowania – na poziomie mniej skomplikowanym może wykonać je nawet dziecko (samodzielnie lub z pomocą rodzica, czy starszego rodzeństwa – pomoc przyda się zwłaszcza przy procesie topienia, szycia, czy innych wymagających obecności kogoś dorosłego), dzięki czemu będzie miało okazję poczuć nie tylko radość z wręczania upominków, ale także satysfakcję ze stworzenia czegoś dla kogoś i dodatkowo miło spędzić czas z bliskimi, podczas procesu tworzenia.

 1. Talony/kupony na…
  … wyręczenie mamy w sprzątaniu, albo na przytulasa, albo na posprzątanie pokoju bez marudzenia… opcji jest mnóstwo! Ogranicza nas tylko wyobraźnia.
 2. Obrazek w ramce.
  Każdy obrazek zyskuje na powadze, kiedy zamkniemy go w ramce. Czasem obrazek nie musi być oczywisty.
 3. Naturalna gra, np. domino.
  Kilka kamieni, mazak i naturalne domino, jako prezent np. dla rodzeństwa gotowe! Przepis znajdziecie tu.
 4. T-shirt, kubek, itp. ozdobione markerami do tkanin lub do ceramiki.
 5. Łapacz snów.
  To urocza i modna dekoracja, a przepis na jego wykonanie znajdziecie tu.
 6. Szalik.
 7. Książka.
  Opcji jest wiele – może to być książka z opowiadaniem i ilustracjami, książka – album, książka – komiks, książka artystyczna, itd.
 8. Klocki ręcznie malowane.
 9. Kolorowanka.
 10. Foto-książka.
 11. Czekoladki ręcznie zdobione, ciasteczka.
  Kiedyś zrobiliśmy ręcznie zdobione czekoladki na dzień babci i dziadka i to był hit.
 12. Biżuteria z koralików.
 13. Świeca.
 14. Wazonik z butelki.
 15. Figurka z masy solnej, gliny itp.
 16. Las w słoiku.
 17. Przycisk do papieru.
 18. Sesja zdjęciowa.
  Wykonana nawet w domowym zaciszu przy użyciu zwykłego aparatu w telefonie – grunt to wspólne spędzenie czasu w nietypowy sposób.
 19. Brelok do kluczy.
 20. Kalendarz ścienny.
 21. Zakładka do książki.

Z mojej strony to tyle. A Wy macie jakieś pomysły? Ktoś poczuł się zainspirowany powyższym zestawieniem?

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *