Pudełko na ręcznie robione czekoladki na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to takie szczególne okazje, kiedy możemy podziękować Babciom i Dziadkom za całą miłość, jaką nas darzą. Odkąd nasza rodzina to 2+1, my – rodzice, możemy także pomóc naszemu maluchowi przygotować coś fajnego dla jej Dziadków. Dlatego dla nas Dzień Babci i Dziadka to od dwóch lat także Dzień naszych Rodziców.

W zeszłym roku podarowaliśmy im zdjęcia naszej córeczki – to był świetny prezent i pamiątka na lata. W tym roku stawiamy na coś bardziej efemerycznego 😉 Przygotowaliśmy własnoręcznie czekoladki w kształcie serca, córa udekorowała je różnymi dodatkami, a całość zamknęliśmy w zaprojektowanym wspólnie pudełeczku – to nasza córka stworzyła ten nieregularny wzór, który przeniosłam na szablon! Tym sposobem podarujemy dziadkom coś słodkiego i ładnego zarazem, no i przede wszystkim wykonanego w dużej mierze przez ukochaną wnusię!

Tak sobie pomyśleliśmy, że nasze pudełeczko może przydać się także Wam. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na fajny prezent dla Babci i Dziadka, to możecie wykorzystać nasz pomysł na czekoladowe serduszko – sposób wykonania podamy poniżej. Do pudełeczka można też zapakować kilka zwykłych czekoladek, albo jeśli ma być to prezent od małego dziecka może jakieś „skarby” zebrane specjalnie dla dziadków – np. kamyczki, muszelki, itp. Pudełko świetnie się do tego nada! Jego wymiary umożliwiają wydruk na kartce A4, na zwykłej domowej drukarce. My użyliśmy do wydruku grubszego papieru o gramaturze 200g/m2, a czekoladowe serduszka obłożyliśmy folią celofanową, żeby przypadkiem nie rozpuściły się w papierowym pudełku.

Do przygotowania pudełka na prezent dla babci i dziadka będzie potrzebne:

– grubsza kartka A4 (np. o gramaturze 200g/m2)
– drukarka
– taśma dwustronna
– kawałek taśmy jednostronnej lub naklejka
– nożyczki

Po wydrukowaniu szablonu pudełka (który możecie pobrać tu: pudełko dla babci albo pudełko dla dziadka), wycinamy kształt pudełka wzdłuż krawędzi i nacinamy szablon wzdłuż przerywanych linii.

Zginamy szablon wzdłuż szarych linii.

Na szare pola naklejamy docięty na odpowiednią wielkość kawałek taśmy dwustronnej.

Sklejamy pudełko, jak na obrazku poniżej.

Do środka pakujemy nasz prezent.

Zamykamy pudełko i zabezpieczamy zamknięcie kawałkiem taśmy jednostronnej lub naklejką.

Gotowe.

Do przygotowania własnoręcznie robionego czekoladowego serca będzie potrzebne:

– tabliczka czekolady (ulubionej przez dziadków)
– foremka w kształcie serduszka (do naszego pudełka zmieści się taka o maksymalnych wymiarach 9x9cm)
– rondelek z wrzątkiem i umieszczona w nim miseczka do rozpuszczenia czekolady w tzw. kąpieli wodnej
– dowolne dodatki – my użyliśmy pokruszonych orzechów laskowych, suszonej żurawiny, wiórków kokosowych i płatków migdałowych.
– talerzyk

Najpierw rozpuszczamy czekoladę w kąpieli wodnej (jeśli nie wiecie, jak to zrobić, polecam zajrzeć tu).

Foremkę umieszczamy na talerzyku, przelewamy do niej roztopioną czekoladę (ostrożnie!).

Na jeszcze niezastygłą czekoladę w foremce sypiemy nasze dodatki.

Całość zostawiamy do zastygnięcia. My schłodziliśmy nasze czekoladowe serduszka w lodówce.

Gotowe czekoladki pakujemy do przygotowanego pudełka. Warto zabezpieczyć je kawałkiem folii (celofanowej lub spożywczej).

I już!

Mamy nadzieję, że Dziadkowie naszej córy będą zadowoleni z upominków. My jesteśmy bardzo dumni, że przygotowaliśmy je razem i że wyglądają one tak ładnie 😉

A Wy jak celebrujecie Dzień Babci i Dziadka?

LICENCJA

Pamiętajcie: plik projektu pudełka na prezent dla babci i dziadka oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Oznacza to, że możecie wykorzystywać je na własny użytek – drukować, wręczać rodzinie, znajomym, nawet znajomym znajomych, ale nie zezwalam na ich komercyjne wykorzystanie (zarobkowe).

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie plików projektu pudełka na prezent dla babci i dziadka do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl (informacji tej używam do celów statystycznych).

Pliki udostępniam za darmo, jednak osoby, które mają ochotę wesprzeć mnie finansowo, mogą postawić mi wirtualną kawę na buycoffee.to/mamadesignerpl/ (nie trzeba logować się w serwisie).

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod adresem kontakt@mamadesigner.pl.

LINKI DO POBRANIA PUDEŁEK NA PREZENT DLA BABCI I DZIADKA

Poniżej znajdziecie linki do pobrania szablonów z pudełkiem na prezent dla babci i dziadka.

Dajcie znać, czy pudełeczka przypadły Wam do gustu i koniecznie podzielcie się linkiem do tego wpisu ze znajomymi 😉 No dobra,nie tak znowu koniecznie, ale będzie nam niezmiernie miło, jeśli to zrobicie 😉

Miłego użytkowania!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *