Zakładka do książki na dobranoc

Są takie rzeczy, które od zawsze kojarzyły mi się z dzieciństwem, zarówno we własnych wspomnieniach, jak i w wyobrażeniach o tym, jakie chciałabym zaserwować swojemu dziecku. Jedną z takich rzeczy jest czytanie na dobranoc.

Odkąd na świat przyszła nasza córka mozolnie buduję jej małą biblioteczkę. Są w niej książki nowe, bo tyle teraz cudownych wydawnictw. Są książki stare, pamiętające czasy mojej młodości. Są wznowienia bardzo, bardzo starych serii („Poczytaj mi mamo”, o tobie mówię ;P). Są książki krótkie i długie, duże i małe, z obrazkami i bez. I chociaż do niedawna służyły mojej córce tylko jako gryzak, to z radością możemy już przywitać i zaprosić na dłużej etap czytania na dobranoc.

Przy krótkich bajeczkach wszystko jest super – czytamy, oglądamy, opowiadamy sobie. Po jednej, drugiej, czasem trzeciej dziecię zasypia. Kilka razy połasiliśmy się jednak na coś dłuższego – mamy za sobą moją ulubioną „Małą Księżniczkę”, „Kubusia Puchatka” i „Alicję w Krainie Czarów”. Właśnie zabieramy się za „Dzieci z Bullerbyn” i pomyślałam, że przydałaby nam się zakładka. Trudno skończyć całą powieść przy jednym podejściu, zwłaszcza kiedy robi się przerwy na krótkie opowiastki, tłumaczenia i zaganianie uciekającego szkraba, do łóżeczka 😉

Tak powstała zakładka w stylu, który mogliście już zobaczyć na naszych owocowych plakatach: ananasowym i bananowym. Teraz będziemy mogły z córką czytać w spokoju, nie przejmując się, że znów zgubimy stronę – no może za kilka dni, kiedy to córka znudzi się zabawą w zabieranie mamie zakładki 😉

Jeśli macie ochotę wydrukować sobie naszą zakładkę do książki na dobranoc, to poniżej wrzucam link.

Link do pobrania

Zakładka ma wymiary 15x6cm, ale umieściłam ją w pliku .pdf formatu A4. Standardowo wydrukowałam swoją pracę na grubszym papierze dla trwałości – 200 m2/g.

  1. Darmowa zakładka do książki na dobranoc


 

Licencja

Pamiętajcie: udostępniam naszą „Zakładkę do książki na dobranoc za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Oznacza to, że możecie korzystać z niej do woli o ile na niej nie zarabiacie – nie zezwalam na sprzedaż zakładki ani pliku z jej projektem oraz na używanie ich do stworzenia produktu na sprzedaż.

A jak to jest u Was z czytaniem na dobranoc? Macie jakieś fajne książki do polecenia, które sprawdzą się tu idealnie?

Do usłyszenia już wkrótce!
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *