Zakładka do książki na dobranoc

Są takie rzeczy, które od zawsze kojarzyły mi się z dzieciństwem, zarówno we własnych wspomnieniach, jak i w wyobrażeniach o tym, jakie chciałabym zaserwować swojemu dziecku. Jedną z takich rzeczy jest czytanie na dobranoc.

Odkąd na świat przyszła nasza córka mozolnie buduję jej małą biblioteczkę. Są w niej książki nowe, bo tyle teraz cudownych wydawnictw. Są książki stare, pamiętające czasy mojej młodości. Są wznowienia bardzo, bardzo starych serii („Poczytaj mi mamo”, o tobie mówię ;P). Są książki krótkie i długie, duże i małe, z obrazkami i bez. I chociaż do niedawna służyły mojej córce tylko jako gryzak, to z radością możemy już przywitać i zaprosić na dłużej etap czytania na dobranoc.

Przy krótkich bajeczkach wszystko jest super – czytamy, oglądamy, opowiadamy sobie. Po jednej, drugiej, czasem trzeciej dziecię zasypia. Kilka razy połasiliśmy się jednak na coś dłuższego – mamy za sobą moją ulubioną „Małą Księżniczkę”, „Kubusia Puchatka” i „Alicję w Krainie Czarów”. Właśnie zabieramy się za „Dzieci z Bullerbyn” i pomyślałam, że przydałaby nam się zakładka. Trudno skończyć całą powieść przy jednym podejściu, zwłaszcza kiedy robi się przerwy na krótkie opowiastki, tłumaczenia i zaganianie uciekającego szkraba, do łóżeczka 😉

Tak powstała zakładka w stylu, który mogliście już zobaczyć na naszych owocowych plakatach: ananasowym i bananowym. Teraz będziemy mogły z córką czytać w spokoju, nie przejmując się, że znów zgubimy stronę – no może za kilka dni, kiedy to córka znudzi się zabawą w zabieranie mamie zakładki 😉

Jeśli macie ochotę wydrukować sobie naszą zakładkę do książki na dobranoc, to poniżej wrzucam link.

LICENCJA

Pliki zakładki oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie zakładki do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl (informacji tej używam do celów statystycznych).

Pliki udostępniam za darmo, jednak osoby, które mają ochotę wesprzeć mnie finansowo, mogą postawić mi wirtualną kawę na buycoffee.to/mamadesignerpl/ (nie trzeba logować się w serwisie).

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod adresem kontakt@mamadesigner.pl.

LINK DO POBRANIA ZAKŁADKI

Zakładka ma wymiary 15x6cm, ale umieściłam ją w pliku .pdf formatu A4. Standardowo wydrukowałam swoją pracę na grubszym papierze dla trwałości – 200 m2/g.

A jak to jest u Was z czytaniem na dobranoc? Macie jakieś fajne książki do polecenia, które sprawdzą się tu idealnie?

Do usłyszenia już wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

1 thought on “Zakładka do książki na dobranoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *