Zakładki do podręczników

Niedawno, wraz z jedną z zakupionych książek, w naszym domu pojawiła się książkowa zakładka. Pomimo, że już kiedyś stworzyłam dla mojej córki zakładkę do książek na dobranoc, ta jakby kompletnie wymazała ją z pamięci i dopytywała co to jest ten kawałek tekturki i do czego on służy.

Jednym z moich postanowień noworocznych na ten szalony 2020 rok był powrót do czytania. Jeszcze pod koniec zeszłego roku wykupiłam abonament dostępu do bazy e-booków i od tamtej pory czytam bez opamiętania. O ile w przypadku e-booków trudno zgubić się podczas czytania, bo aplikacje obsługujące ten rodzaj wydawnictw mają szereg narzędzi ułatwiających użytkownikowi kontynuację konsumowania treści, o tyle w przypadku książek analogowych tradycyjna zakładka bywa najlepszym przyjacielem czytelnika.

Wszystko oczywiście zależy od tego, w jaki sposób korzystamy z książki. Być może pochłaniamy je w jeden wieczór, albo skaczemy po rozdziałach. Może zaznaczamy wiele fragmentów na raz, używając do tego zakreślaczy, karteczek samoprzylepnych, czy nawet kwiatów, które później ulegają zasuszeniu.

Ja mam dziś coś dla Uczniów, wszak to Wasz Wielki Dzień! Co powiedziecie na kilka wzorów zakładek do podręczników szkolnych?

Wzory zostały przygotowane tak, że możecie sami wpisać sobie do jakiego podręcznika/przedmiotu dedykowana jest dana zakładka.

Mam nadzieję, że te śmieszne kartoniki okażą się bardzo użyteczne i pomogą niejednemu Uczniowi. Link do pobrania zakładek znajdziecie poniżej, a jeśli szukacie planów lekcji, albo innych materiałów przydatnych Uczniom, koniecznie sprawdźcie naszą kategorię z takimi materiałami.

Link do pobrania

Wszystkie 4 wzory zakładek umieściłam na jednym szablonie A4 – wszystko zapisałam do formatu .jpg. Drukować zakładki można nawet na domowej drukarce – polecamy grubszy papier, np. taki o gramaturze 200g/m2 (standardowy papier xero do drukarek ma zwykle gramaturę między 80 a 100g/m2).

Licencja

Plik zakładek do podręczników oddaję ZA DARMO, ale tylko DO UŻYTKU PRYWATNEGO. Nie zezwalam na komercyjne (zarobkowe) wykorzystanie zarówno pliku, jak i powstałego z niego wydruku.

Możliwe jest nieodpłatne wykorzystanie zakładek w celach edukacyjnych (np. w szkole), jednak proszę o uprzedni kontakt na ewa.mazur@mypoint.pl.

Istnieje również możliwość zakupu licencji komercyjne – zapraszam do kontaktu na ewa.mazur@mypoint.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.