#8 – Czerwiec 2021

Powrót do archiwum listów

Witaj,

Dziś są moje urodziny. Kończę 35 lat. Podobno urodziłam się późnym wieczorem, ostatnia na oddziale, czym zamknęłam dzień, miesiąc, kwartał i półrocze… Ale w myśl zasady, że ostatni będą pierwszymi – przez większość swojego szkolnego życia byłam raczej pierwsza… bo nazywałam się na „A” 😉
Takich końców i początków w czerwcu jest znacznie więcej: koniec szkoły i początek wakacji, kończy się cykl wydłużania dnia kosztem nocy i zaczyna dążenie nocy do dominacji, kończy się wiosna i zaczyna lato…

Jakby na to wszystko nie patrzeć, czerwiec zawsze był dla mnie wyjątkowy 🙂 Dlatego cieszę się ogromnie, że (nomen omen) w końcu udało mi się wyhamować i przeżyć cały miesiąc doświadczając jego uroków. Rzucimy okiem na podsumowanie?

PODSUMOWANIE CZERWCA:

Mimo, że wyluzowałam i nie gnałam z odhaczaniem kolejnych zadań, udało mi się wykonać wszystkie założone cele. Opublikowałam 5 z 5 postów i rozpoczęłam cykl poświęcony grom dla dzieci na Instagramie.

Zaczęło się od Dnia Dziecka – pierwszy dzień czerwca to dla mnie wyjątkowe święto. Obchodziłam je zawsze, zarówno jako dziecko, teraz jako rodzic, ale też jako młoda dorosła, która dzieci nie miała 😉 Lubię panującą wtedy beztroskę i cieszę się, że w tym roku już można było ją poczuć, po tylu miesiącach niepewności o jutro.

Na blogu pojawiły się kolorowe zawieszki na drzwi do pokoju dziecka. Moja córka od razu chętnie z nich skorzystała ;P

W między czasie pracowałam też intensywnie nad zakończeniem projektu, który od roku prowadziliśmy z mężem w naszym niezależnym studio gier mobilnych – Enclave Games. Przeprowadzaliśmy wtedy ostatnie szlify nad dwiema grami i już wtedy wiedziałam, że jak tylko skończymy, to będę chciała o tym wszystkim jakoś opowiedzieć.

Trzymając się planu opublikowałam zaległe plakaty z cyframi, które są uzupełnieniem plakatów z literkami i stanowią fajna pomoc w nauce czytania, pisania i liczenia. Chciałabym umieścić na blogu jeszcze więcej tego typu materiałów, bo przyszedł u nas czas, że bardzo ich potrzebujemy.

Tego samego dnia wzięłam udział w wyzwaniu Kobiecej Foto Szkoły na Instagramie i w myśl tematu przewodniego „Przedstaw się” przygotowałam zdjęcie, które miało oddać to, czym się zajmuję. Byłam z niego tak zadowolona, że uczyniłam z niego swoje nowe profilowe 😉

Z takim profilowym i skończonym projektem Enclave nie mogłam odpuścić okazji na stworzenie cyklu o grach dla dzieci. To się samo składało do kupy 😉 Materiał na kilka odcinków leżał przede mną, chodziło tylko o to, żeby jakoś go graficznie przedstawić.

No i się zaczęło – dokładnie taką samą blokadę miałam przed wystartowaniem newslettera i przed pokazaniem twarzy na Insta story. Zafiksowałam się na stronie wizualnej, odrzucałam kolejne wersje, bo po prostu bałam się kliknąć „Opublikuj”. Na szczęście te dwa poprzednie doświadczenia sprawiły, że pierwszy odcinek cyklu wypuściłam tylko jeden dzień po zaplanowanej premierze 😀 Wyrabiam się! ;P

Odcinek się spodobał, z każdym dniem przybywa oglądających, rośnie zaangażowanie – to nie są zawrotne liczby, ale dla mnie zauważalne i ważne 🙂 To jest coś, co chcę robić i cieszę się, że mogę.

Tymczasem na blogu opublikowałam coś mniej „growego”, czyli imprezowy organizer. Szablony do organizacji czasu też cieszą się dużym zainteresowaniem i wcale mnie to nie dziwi, bo sama ciągle korzystam z tego typu narzędzi. Zaraz po opublikowaniu imprezowego organizera przejrzałam pozostałe plannery z bloga i wypisałam sobie listę kilku kolejnych do zaprojektowania – to się chyba nie może znudzić ;P

Druga część miesiąca stała trochę pod znakiem zapytania, bo miałam zaplanowaną drugą dawkę szczepienia na COVID-19, przenosiłam się ze starego komputera na nowy, mieliśmy kilka rodzinnych uroczystości i ogólnie plany mogły się wysypać.

I powiedz mi teraz – też tak masz, że jak zluzujesz, to wszystko zaczyna się układać? A może łatwo nabrać spokoju ducha, kiedy właśnie wszystkie puzzle są na swoim miejscu? Przeczytałam niedawno, że problem z planowaniem nie leży w samym zapisywaniu zadań do zrobienia, tylko w potrzebie kontrolowania przyszłości. Z pozycji tu i teraz nie da się kontrolować przyszłości, dokładnie tak samo, jak nie da się zmienić przeszłości. Tu i teraz mogą dziać się piękne rzeczy, jeśli tylko na nich się skupimy. A na pewno poradzimy sobie lepiej ze wszystkimi przeciwnościami, kiedy nie będziemy pompować własnych zasobów energetycznych w przeszłość i przyszłość, na które nie mamy wpływu. To są banały, które na pewno dotarły do Twoich uszu nie raz… każdy z nich ma jednak super moc, jeśli dotrze do Ciebie w odpowiednim dla Ciebie momencie. Wtedy może zmienić cały Twój świat. Mam wrażenie, że właśnie zmieniam swój 😉

I tak, skupiając się nie na tym, czy uda mi się wyrobić ze wszystkim, tylko na tym, co dziś, teraz, jestem w stanie zrobić, wyrobiłam się ze wszystkim, czyli – napisałam i opublikowałam artykuł o oznaczeniach PEGI w grach. Ważny artykuł, bo buduje moją bazę artykułów edukujących o grach. Będzie tego na pewno więcej!

Przygotowałam i opublikowałam dwa kolejne odcinki Insta Story o grach. Wszystkie odcinki zapisuję w wyróżnionej relacji na moim koncie na Instagramie.

No i na koniec wypuściłam arbuzowy plakat, który jest kontynuacją naszej owocowo-warzywnej serii.

Dopiero teraz widzę, jak dużo tego wszystkiego było. Co więcej ta ilość zadań nie przytłoczyła mnie i miałam czas na przyjemności, drugą pracę i inne zobowiązania.

LIPCOWE ZAPOWIEDZI:

Z dużym optymizmem patrzę w stronę lipca. Co prawda większą część miesiąca zajmie mi urlop, ale przy takim podejściu, jakie wypracowałam w czerwcu jestem pewna, że wszystko jakoś się ułoży.

Zaczniemy od kolejnego szablonu do organizacji. Bardzo będę go potrzebowała przy planowaniu własnego urlopu w mieście, więc mam na niego ciśnienie 😀 Będzie to planner wakacyjny, ale wariant dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają i nie planują pakowania kilku walizek 😉

Następnie pojawi się plakat z lemoniadą, a z tym plakatem będzie także związany graficzny bonus do lipcowego newslettera 😉

Tydzień później podzielę się swoim plannerem dziennej rutyny, albo opowiem, jak używam Trello do organizacji treści na blogu (to o Trello to jeden z zaległych wpisów, ale jeszcze nie wiem, na który cię zdecyduję).

Miesiąc zakończymy prawdopodobnie grafikami do naszej gry planszowej, którą zamierzam stworzyć z córką podczas urlopu.

W między czasie będę kontynuowała cykl o grach na Instagramie.

Takie są plany. A ponieważ ten list pobił już chyba rekord długości, to nie przedłużam i przechodzę do bonusu graficznego!

COŚ EKSTRA DLA MOICH SUBSKRYBENTÓW:

Zgodnie z zapowiedzią mam dla Ciebie dzisiaj kolorowankę z leśnymi zwierzątkami.

POBIERAM KOLOROWANKĘ Z LEŚNYMI ZWIERZĄTKAMI

Te leśne słodziaki mają w tym roku swój czas. Poświęciłam im już kilka wpisów i powstała o nich gra. Wszystkie pozostałe materiały z nimi związane znajdziesz tu:

PLAKATY DO POKOJU DZIECKA
ANALOGOWA GRA MEMORY
METRYCZKA Z LISKIEM
PLAKATY NA BABY SHOWER
MOBILNA GRA MEMORY

Pozdrawiam Cię serdecznie i do usłyszenia,
Ewa

Powrót do archiwum listów