Darmowy plakat z lemoniadą

Uff jak gorąco! Ale nie narzekamy – radzimy sobie, jak umiemy. Przy 35° zostajemy w domu, mamy pozaciągane zasłony, odpalony wentylator i spożywamy duuuuużo płynów. Głównie jest to woda, ale od czasu do czasu mamy ochotę na odrobinę cytrusowego szaleństwa 😉

Przy okazji którejś tam kolejnej domowej lemoniady przyszło mi do głowy, żeby przepis na nią narysować i uczynić z tego plakat – taki do ozdoby, do inspiracji i jako instrukcja dla mojego dziecka na wypadek, gdyby chciało zrobić lemoniadę samodzielnie 😉

A jak robimy lemoniadę u nas w domu?

Przede wszystkim „na oko”. Nie mamy ustalonych ilości składników. Najlepsza wychodzi kiedy do wyciśniętego soku z cytryny dodamy trochę soku z pomarańczy (mniej więcej w stosunku 2 porcje soku z cytryny do 1 porcji soku z pomarańczy). Słodkość uzyskujemy dosypując brązowy cukier, ale czasami całkiem z niego rezygnujemy – to zależy, jak słodkie były owoce i od tego na jaką słodycz akurat mamy ochotę. Mięta zawsze dodaje nutkę orzeźwienia, ale nie jest niezbędna. Tak samo, jak czasem chcemy dodać kostki lodu, a czasem wystarczy nam woda o temperaturze pokojowej. Robimy taką, na jaką mamy ochotę i zawsze wychodzi pyszna 🙂

A poniżej zostawiam Wam nasz lemoniadowy plakat do darmowego pobrania 😉

LICENCJA

Pliki plakatu z lemoniadą oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie plakatu z lemoniadą do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl (informacji tej używam do celów statystycznych).

Pliki udostępniam za darmo, jednak osoby, które mają ochotę wesprzeć mnie finansowo, mogą postawić mi wirtualną kawę na buycoffee.to/mamadesignerpl/ (nie trzeba logować się w serwisie).

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod adresem kontakt@mamadesigner.pl.

LINK DO POBRANIA PLAKATU Z LEMONIADĄ

Plakat umieściłam w pliku .jpg o rozmiarze A4. Plakaty polecam drukować na trochę grubszym papierze niż zwykły papier xero. My używamy takiego zbliżonego do papieru z bloku technicznego. Kupujemy go w ryzach w sklepie z artykułami biurowymi – mam on gramaturę 200g/m2.

Lubicie lemoniadę? Dla nas jest ona najbardziej wakacyjnym napojem ever! 😉

Jeśli szukacie podobnych materiałów to może zainteresuje Was nasza seria owocowo-warzywnych plakatów, albo kategoria związana z wakacjami?

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *