Gra memory z leśnymi zwierzętami

Z grą memory łączy mnie wyjątkowa więź. Pamiętam ją jako jedną z pierwszych, w które grałam za dzieciaka na komputerze oraz jako jedną z pierwszych, które projektowałam jako twórczyni gier cyfrowych. Memory było pierwszą grą pudełkową, którą kupiłam swojej córce, a na blogu opublikowałam już dwa własne analogowe warianty tej logicznej rozgrywki – memory z kształtami i matematyczne, z cyframi. Sami widzicie, że mam do niej ogromny sentyment i chętnie projektuję kolejne jej odsłony.

Dziś mam dla Was memory z naszymi uroczymi leśnymi zwierzątkami (tymi, które możecie pobrać w formie plakatów do pokoju dziecka z tego wpisu).

Do liska, zajączka i misia dołączyli jeż, sowa i sarenka i stworzyli razem zgraną ekipę leśnego memory.

O projektowaniu gier pudełkowych zaczynam rozmyślać w trochę bardziej zaawansowany sposób, dlatego dziś, oprócz awersów kart ze zwierzątkami, proponuję Wam również kartkę z rewersem. Po wydrukowaniu kartek dwustronnie otrzymamy szablon z kompletnymi kartonikami do gry. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wydrukować same fronty. Sama zamierzam przetestować opcję z wydrukowaniem awersów i rewersów na osobnych kartkach i naklejeniem po obu stronach tekturki – będę w ten sposób testowała wytrzymałość takich wzmacnianych kart.

LINK DO POBRANIA

Tym razem zostawiam Wam link do pliku .pdf z dwiema stronami – na pierwszej znajdują się fronty kart ze zwierzątkami, na drugiej tył z wzorkiem w kropki. Wy decydujecie co i jak wydrukować – my polecamy druk dwustronny 🙂

LICENCJA

Pamiętajcie – wszystkie materiały, które udostępniam na MAMAdesigner są darmowe, ale TYLKO do użytku prywatnego. Nie zezwalam na ich komercyjne wykorzystanie w żadnej postaci. Dzięki!

Zezwalam na nieodpłatny użytek w celach edukacyjnych przez takie instytucje, jak Szkoły, czy Przedszkola, ale proszę o uprzedni kontakt na adres ewa.mazur@mypoint.pl.

Istnieje możliwość zakupu licencji komercyjnej – kontakt pod tym samym adresem – ewa.mazur@mypoint.pl.

Pamiętacie może swoją pierwszą grę (czy to pudełkową, czy komputerową…)? Proponujecie Wasze ulubione rozgrywki swoim Dzieciom?

3 thoughts on “Gra memory z leśnymi zwierzętami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.