Nasze memory z cyframi

Jest tu może ktoś, kto pamięta naszą pierwszą grę typu memory? Dziś zapraszam Was na kontynuację w postaci naszej drugiej gry typu memory – tym razem z cyferkami.

Kiedyś czytałam bardzo inspirujący post Karoliny Mazurek o „aktualnej” formie wakacji w polskim szkolnictwie (Takie wakacje należy zlikwidować). Aktualną wzięłam w cudzysłów, bo ja przecież też znam takie właśnie wakacje z mojego dzieciństwa. To do czego tutaj chcę się odnieść to kwestia wakacyjnego zapominania. Karolina pisze w swoim artykule ze szczegółami i podaje linki do raportów, więc gorąco Was zachęcam do jego lektury, ja tu tylko dorzucę, że z własnego doświadczenia wiem, że zdarzają się dzieci, które po dwóch miesiącach wakacji nie mogą doczekać się szkoły, a więc dzieci, które są głodne wiedzy. Właściwie to te dzieci są głodne wiedzy cały czas. A zatem – wakacje, nie wakacje – my zamierzamy wiedzę zdobywać przez cały rok.

W duchu tych przemyśleń, równolegle do nauki literek, postanowiłam wprowadzić do naszego edukacyjnego świata cyferki. Postawiłam na sprawdzoną u nas formę gry, typu memory – czyli odszukiwanie takich samych elementów i dobieranie ich w pary. Dzięki temu będziemy ćwiczyć spostrzegawczość, zapamiętywanie i wiedzę o cyferkach. A ponieważ na kartach umieściłam gwiazdki w odpowiedniej ilości (zainspirowana tymi plakatami od Klaudii z @lecibocian, które również gorąco Wam polecam), to myślę, że wraz z owocami i/lub słodyczami wjadą proste działania matematyczne.

Tyle możliwości dobrej zabawy i zdobywania bezcennej wiedzy – obłęd. Do tego wszystkiego udostępniam naszą grę do darmowego pobrania – link poniżej.

LICENCJA

Plik memory z cyferkami oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samego pliku, jak i wydruków z niego powstałych. Ani plik, ani treści w nim zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie memory z cyferkami do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl.

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod tym samym adresem (kontakt@mamadesigner.pl).

LINK DO POBRANIA MEMORY Z CYFERKAMI

Tak jak w przypadku naszego pierwszego memory udostępniam plik .pdf zawierający 10 kart na 5-ciu stronach. Karty mogą posłużyć do nauki cyfr – wówczas możemy wydrukować je pojedynczo. Mogą też zostać użyte w grze w odnajdywanie par – czyli należy wydrukować je x2. My drukujemy zwykle na trochę grubszym papierze (takim o gramturze 200g/m2 – dla porównania zwykły papier xero ma gramaturę 80-100g/m2). Po docięciu kwadratów ścięłam dodatkowo rogi takim zaokrąglaczem – to oczywiście już tylko względy estetyczne.

I jak? Będziecie grać z nami?

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *