Zimowe gry edukacyjne i rozrywkowe – propozycje mobilne i analogowe

Zima ma swój piękny, śnieżny klimat. Tak jak pozostałe pory roku, oferuje ona własne charakterystyczne elementy, które odnajdziemy w wielu grach i zabawach.

W tym wpisie przyjrzymy się zimowym grom edukacyjnym i rozrywkowym, zarówno tym dostępnym na urządzenia mobilne, jak i planszowym propozycjom, które sprawią, że zimowe dni staną się jeszcze bardziej magiczne.

Wymienione poniżej propozycje będą także świetnym sposobem na uatrakcyjnienie zimowych ferii.

Wirtualne światy edukacyjne i rozrywkowe

Pierwszym przystankiem w naszym przeglądzie są mobilne gry edukacyjne i rozrywkowe. Zimowa Bałwanka Ubieranka to przykład gry, która nie tylko oferuje wspaniałą zabawę, ale również rozwija logiczne myślenie. Dla starszych dzieci polecam Saneczkowy Slalom, gdzie ćwiczymy zręczność. W grze Połącz Punkty możemy przećwiczyć liczenie od 1 do 25. Znajdź różnice – zimowa zabawa to trening spostrzegawczości. W Avalanche, która będzie odpowiednia dla zdecydowanie starszych Dzieci, wcielamy się w postać pingwina uciekającego przed lawiną, a we Flood Escape (na poziomie zimowym) jesteśmy narciarzem wspinającym się po kolejnych piętrach zimowej chatki w ucieczce przed powodzią. W Świątecznym zapamiętywaniu poćwiczymy pamięć grając w klasyczne memory. Maluchom może spodobać się Sago Mini Winter City, albo Sago Mini Snow Day Surprise, w których możemy eksplorować zimowe światy (obie gry są płatne, ale oferują kilka pierwszych wejść do gry za darmo).

Zabawa przy stole

Gdy temperatura na zewnątrz spada, gry planszowe stają się doskonałym wyborem dla rodzinnych wieczorów. Zimowe Zagadki. Dzieci kontra Rodzice to propozycja, która nauczy wszystkich wielu faktów o śnieżnej porze roku. Zimowa multi-gra to kolekcja kart z zimowymi motywami, którymi można grać na różne sposoby. Świąteczne kalambury zawierają kilka propozycji haseł związanych z zimą.

Przerwa od ekranu – aktywności na świeżym powietrzu

Chociaż gry mobilne i planszowe są świetnymi rozrywkami, pamiętajmy także o aktywności na świeżym powietrzu. Zabawy na śniegu takie jak bitwa na śnieżki, budowa igloo, lepienie bałwana, czy śnieżne aniołki to doskonały sposób na ruch i zdrową rekreację.

Zima to czas, który możemy spędzić nie tylko na relaksie, ale także na aktywnościach rozwijających nasze umiejętności. Zimowe dni mogą stać się pretekstem do odkrywania nowych form rozrywki, które dostarczą nam radość i edukację. Spróbujcie kilku z proponowanych gier i podzielcie się swoimi doświadczeniami. Zima może być naprawdę magiczna, zarówno w świecie wirtualnym, jak i tym rzeczywistym!

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *