Pierniczkowe kółko i krzyżyk, czyli nasza propozycja świątecznej gry

Listopad to u nas od lat miesiąc pieczenia pierniczków. Jesteśmy takimi pierniczkowymi maniakami, że kiedyś zrobiliśmy cały kalendarz adwentowy wypełniony po brzegi pierniczkami, a na naszej choince zawsze znajdzie się miejsce dla tych świątecznych ciasteczek.

A jeśli połączymy naszego świra na punkcie pierniczków z naszym innym rodzinnym „odchyłem” na punkcie gier, to otrzymamy najsmaczniejszą świąteczną grę wszech-czasów!

Co powiecie na pierniczkowe kółko i krzyżyk?

JAK WYKONAĆ PIERNICZKOWE KÓŁKO I KRZYŻYK?

To będzie prosta instrukcja. Do wykonania pierniczkowego kółka i krzyżyka potrzebujecie pierniczków w kształcie kółek i krzyżyków. To tyle, dziękuję za uwagę 😉

Może podrzucę tu kilka wskazówek, które sprawdziły się u nas:

  1. U nas w domu pierniczki pieczemy zwykle z tego przepisu od mojewypieki.com, ale sądzę że sprawdzi się każdy przepis na wasze ulubione ciastka, o ile są to ciastka, które da się wyciąć.
  2. My mamy cały arsenał rozmaitych wykrawaczek do ciastek. Przy tworzeniu kółek i krzyżyków pomógł nam ten i ten zestaw (kieruję Was do strony garneczki.pl, bo tam kupiłam oba zestawy, nie jest to współpraca). Równie dobrze można wyciąć odpowiednie kształty samodzielnie. Nie trzeba robić mikroskopijnych ciastek – ja zrobiłam takie malutkie, żeby starczyło na więcej rozgrywek z jednej porcji ciasta, ale można przecież wyciąć duże kółka szklanką i krzyżyki ręcznie i zagrać raz (o tym, dlaczego tylko raz opowiem w zasadach poniżej ;P)
  3. Planszę do gry możemy narysować markerem na zwykłej białej kartce, albo użyć tacki, na której wyrysujemy linie kratki lukrem 😉 Mniam!
  4. Te kółka i krzyżyki to nie jest wymóg – to mogą być dowolne dwa kształty, bo chodzi tylko o zasady kółka i krzyżyka, a czym będziemy grać, to już przecież nie ma znaczenia.
  5. Odpowiednią liczbę ciastek (min. 5 kółek i 5 krzyżyków dla jednej rozgrywki) możemy zapakować w ozdobne opakowanie, np. taką torebeczkę, jak w tym wpisie i podarować komuś w prezencie.
Robimy ciasto na pierniczki, wycinamy kółka i krzyżyki
Przygotowujemy ciasteczka do pieczenia, po upieczeniu studzimy i gra gotowa

PIERNICZKOWE KÓŁKO I KRZYŻYK – ZASADY GRY

Zasady są tak proste, jak instrukcja wykonania:

  1. Kreślimy planszę do gry.
  2. Zaczyna najmłodszy gracz – wybiera czy gra kółkami, czy krzyżykami.
  3. Gracze stawiają na przemian kółko i krzyżyk na kolejnych wybranych przez siebie polach – raz zajęte pole już takie pozostaje.
  4. Gdy któryś z graczy stworzy linię trzech krzyżyków lub trzech kółek, w poziomie, pionie lub na skos zostaje zwycięzcą i… co różni naszą rozgrywkę od tradycyjnej – może zjeść wszystkie ciastka!
  5. Gdy wszystkie pola są zajęte i nie zostaje utworzona linia mamy remis i możemy podzielić się ciastkami 😉

Teraz już wiecie, dlaczego w nasze pierniczkowe kółko i krzyżyk można zagrać tylko raz i dlaczego napiekłam tyle malutkich ciasteczek 😉

To kto z Was wypróbuje nasz wariant kółka i krzyżyka? Prawda, że w takim wydaniu brzmi na prawdę ekscytująco i wyjątkowo świątecznie?

Polecamy pierniczkowe kółko i krzyżyk jako grę świąteczną, która umili oczekiwanie na gwiazdkę 🙂

Jeśli szukacie podobnych materiałów, polecam Waszej uwadze nasz dział z grami DIY, albo świątecznymi inspiracjami.

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *