Świąteczne hasła do kalamburów, czyli nasza kolejna propozycja świątecznej gry

Kalambury to jedna z naszych ulubionych gier. Ta gra to świetna zabawa, która nie potrzebuje wielu żmudnych przygotowań. Jest przy niej mnóstwo śmiechu i radości i praktycznie żadnego sprzątania – zabawa ideał.

Dlatego właśnie postanowiłam, że będzie ona naszą drugą propozycją na grę świąteczną. Bo wystarczy, że przygotujemy kilka haseł związanych ze świętami i już nadamy zwykłym kalamburom magicznego, świątecznego charakteru.

Na nasze potrzeby przygotowałam 28 haseł związanych z zimą i gwiazdką. I oczywiście postanowiłam się nimi z Wami podzielić – kto chce niech korzysta.

Zajrzyjcie też koniecznie do naszej wcześniejszej propozycji gry w świątecznych klimatach, czyli pierniczkowego kółka i krzyżyka 🙂

Link do kalamburowych haseł znajdziecie poniżej.

KALAMBURY – ZASADY

A dla tych, którzy nie mieli okazji poznać gry zwanej kalambury spieszę z wyjaśnieniem. Za Wikipedią – kalambury to drużynowa gra towarzyska.

My radzimy sobie w trzy osoby, nie tworzymy drużyn, tylko odgadujemy wspólnie. A co? A owe hasła, o których mowa w dzisiejszym wpisie. Hasła przygotowujemy przed grą w taki sposób, że wycinamy każde osobno i zwijamy je tak, aby nie było widać, co jest napisane na danej karteczce. Podczas rozgrywki jeden gracz występuje na środek i losuje jedno hasło (zwykle trzymamy je w jakimś pojemniku – u nas jest to specjalnie dedykowane kalamburom wiaderko). Odczytuje je tak, aby reszta nie widziała i zaczyna pokazywać pozostałym przy użyciu gestów, co to za hasło. Kiedy hasło zostanie odgadnięte pierwszy gracz wraca do grona odgadujących i wchodzi kolejny gracz, po czym powtarza całą procedurę. itd. Można modyfikować rozgrywkę na wiele sposobów, np. zamiast pokazywania można rysować ilustracje przedstawiające hasła na tablicy, albo grać na punkty, na czas, itp.

LICENCJA

Pliki świątecznych kalamburów oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie świątecznych kalamburów do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl (informacji tej używam do celów statystycznych).

Pliki udostępniam za darmo, jednak osoby, które mają ochotę wesprzeć mnie finansowo, mogą postawić mi wirtualną kawę na buycoffee.to/mamadesignerpl/ (nie trzeba logować się w serwisie).

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod adresem kontakt@mamadesigner.pl.

LINK DO POBRANIA HASEŁ DO ŚWIĄTECZNYCH KALAMBURÓW

Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły wydruku, a także link do pobrania darmowego pliku.

Szczegóły wydruku:

  • Rodzaj pliku: .jpg
  • Format pliku: A4
  • Kolorystyka: czarno-biały
  • Zalecana grubość papieru: zwykły xero
  • Rodzaj wydruku: jednostronny
  • Ilość stron do wydruku: 1

Jeśli szukacie podobnych materiałów, to polecam Waszej uwadze nasze pozostałe gry.

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *