Wakacyjne kalambury

Przedstawiam Wam naszą trzecią odsłonę gry kalambury. Po hasłach w stylu bożonarodzeniowym i wielkanocnym mam dla Was coś upalnego i wakacyjnego. Bo w zgadywanki można grać zawsze i wszędzie.

Niebywałą zaletą tej zabawy jest fakt, że nie wymaga ona wielkich przygotowań i przede wszystkim wielkiego sprzątania po jej zakończeniu 😉 Można w nią grać w domu, na zewnątrz, w górach, na plaży, w słoneczne dni i te deszczowe.

Tak jak poprzednio – na nasze potrzeby przygotowałam 28 haseł związanych tym razem z wakacjami i wypoczynkiem.

KALAMBURY – ZASADY

Kalambury to drużynowa gra towarzyska.

My radzimy sobie w trzy osoby, nie tworzymy drużyn, tylko odgadujemy wspólnie. Hasła przygotowujemy przed grą w taki sposób, że wycinamy każde osobno i zwijamy je tak, aby nie było widać, co jest napisane na danej karteczce. Podczas rozgrywki jeden gracz występuje na środek i losuje jedno hasło (zwykle trzymamy je w jakimś pojemniku – u nas jest to specjalnie dedykowane kalamburom wiaderko – dla Was mam specjalną torebeczkę). Odczytuje je tak, aby reszta nie widziała i zaczyna pokazywać pozostałym przy użyciu gestów, co to za hasło. Kiedy hasło zostanie odgadnięte pierwszy gracz wraca do grona odgadujących i wchodzi kolejny gracz, po czym powtarza całą procedurę. itd. Można modyfikować rozgrywkę na wiele sposobów, np. zamiast pokazywania można rysować ilustracje przedstawiające hasła na tablicy, albo grać na punkty, na czas, itp.

LICENCJA

Pliki z hasłami do wakacyjnych kalamburów i torebeczką oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie wakacyjnych kalamburów i torebeczki do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl (informacji tej używam do celów statystycznych).

Pliki udostępniam za darmo, jednak osoby, które mają ochotę wesprzeć mnie finansowo, mogą postawić mi wirtualną kawę na buycoffee.to/mamadesignerpl/ (nie trzeba logować się w serwisie).

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod adresem kontakt@mamadesigner.pl.

LINK DO POBRANIA HASEŁ I TOREBECZKI DO WAKACYJNYCH KALAMBURÓW

Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły wydruku, a także linki do pobrania darmowych plików. INSTRUKCJĘ SKŁADANIA TOREBECZKI znajdziecie tutaj.

Szczegóły wydruku:

  • Rodzaj pliku: .jpg
  • Format pliku: A4
  • Kolorystyka: czarno-biały
  • Zalecana grubość papieru: zwykły xero
  • Rodzaj wydruku: jednostronny
  • Ilość stron do wydruku: 2

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *