Nauka alfabetu: plakaty z literkami J, K i L

W grupie przedszkolnej mojej córki rozpoczęła się niedawno nauka alfabetu metodą odimienną, autorstwa dr Ireny Majchrzak. Dzieci poznają kolejne literki alfabetu w odniesieniu do swoich imion. Dzięki tej metodzie moja 3,5-latka potrafi przeczytać swoje imię, odnajduje wszędzie „swoją” literkę (czyli pierwszą literę swojego imienia), a nawet (sic!) umie zapisać własne imię.

Jako dziewczynka, uczyłam swojego najmłodszego brata alfabetu. Podobno kiedy miał jakieś 3-4 lata umiał czytać gazetę (relacja mojej mamy). Sądzę, że łącząc siły z Ciociami z Przedszkola mojej córki stworzymy silną ekipę, która zapozna moje dziecię z całym alfabetem. Tym bardziej, że od jakiegoś czasu obserwuję u niej niepohamowany głód wiedzy w tym zakresie. Sama zapisuje różne znaki i przybiega z zapytaniem, co to za literka, podkrada mi kartki z biurka i wypisuje na nich własne imię, a mijając witryny sklepów, czy zaparkowane auta zawsze odnajduje w napisach i rejestracjach swoje „K”.

I właśnie w dzisiejszej porcji plakatów z literkami skryło się to urocze „K”! Dlatego pozwoliłam sobie na tą prywatną dygresję 😉 Niemniej polecam gorąco nasze literkowe plakaty do nauki alfabetu, choć sprawdzą się doskonale także jako element dekoracyjny – linki do plakatów pod poniższym zdjęciem (również do wszystkich poprzednich literek).

LICENCJA

Pliki plakatów z literkami J, K i L oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samego pliku, jak i wydruków z niego powstałych. Ani plik, ani treści w nim zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie plakatów z literkami J, K i L do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl.

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod tym samym adresem (kontakt@mamadesigner.pl).

LINKI DO POBRANIA LITEREK J, K i L

Pozostałe literki:

Dajcie znać, czy korzystacie? 🙂

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *