Nauka alfabetu: plakaty z literkami A, Ą i B

Prawie rok temu udostępniłam na blogu to designerskie abecadło. Wtedy jeszcze nie miałam w planach uczyć mojego dziecka literek, chciałam tylko o nich wspomnieć, przy pomocy tamtego plakatu.

Tym razem podchodzę do tematu troszkę bardziej hmm… stanowczo? Może odważniej! O! Tak, odważniej. 😉 To znaczy, że zamierzam przygotować 32 odrębne plakaty – po jednym dla każdej literki z polskiego alfabetu. Może dorzucę też q, v i x… Bo zamierzam serwować je partiami, np. po trzy.

W ten sposób chciałabym skupić uwagę swojego dziecka na konkretnych literkach, pobawić się trochę z nimi, zobaczyć, czy Kasia jest już na nie gotowa.

Jestem pewna, że taka pomoc edukacyjna przyda się nie tylko mnie, więc rzecz jasna, zamierzam podzielić się z Wami naszym abecadłem – edycja druga. 😉

Myślę, że zaczniemy dziś od początku. Poniżej znajdziecie plakaty z literkami A, Ą i B. Miłej edukacji 🙂

 

Linki do pobrania

Poniżej znajdziecie linki do pobrania plakatów z poszczególnymi literkami. Każdą umieściłam w osobnym pliku .jpg. Literki możecie swobodnie wydrukować na domowej drukarce, używając papieru A4 (zwykłego lub trochę grubszego, np o gramaturze 200g/m2.

 

Licencja

Pliki z poszczególnymi literkami naszego abecadła oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Oznacza to, że możecie wykorzystywać je na własny użytek – drukować, wręczać rodzinie, znajomym, nawet znajomym znajomych, ale nie zezwalam na ich komercyjne wykorzystanie (zarobkowe).

Dajcie znać, co sądzicie o naszych literkach? ;P

Miłego użytkowania!

Author: Ewa MazurMama uroczej dziewczynki, grafik z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

Dodaj komentarz