Naklejki odznaki – domowe obowiązki

Wierzyłam w sukces naszej tablicy obowiązków sprzed dwóch tygodni, bo posłuchałam swojej intuicji, która podpowiadała, że to już czas, że to dobry moment, żeby tą obowiązkowość w naszym domu wprowadzić na wyższy poziom.

Intuicja mnie nie zawiodła! Tablica obowiązków dumnie wisi na naszej ścianie tablicowo-mganetycznej. Każdy z domowników ma swoją listę i każdy wie, co ma robić. A nasza córka z takim entuzjazmem przesuwa te swoje magnesik w odpowiednią krateczkę, że napawa mnie to i radością i dumą.

Tablica okazała się w naszym przypadku świetnym motywatorem. To logiczne: skoro dziecko ma frajdę z samodzielnego przyczepiania magnesików, a przyczepić może dopiero jak wykona czynność A, B, czy C, to pędem zrobi, co ma zrobić, żeby tylko móc pomajstrować przy tablicy. Idąc tym tropem zaczęłam zastanawiać się nad innym sposobem na zmotywowanie do obowiązków domowych. Nie dlatego, że pierwszy sposób się nie sprawdził (ten z tablicą), ale właśnie dlatego, że tak dobrze nam poszło i widzę w tym potencjał na świetną zabawę.

Jako naturalny wybór uznałam naklejki, które córka uwielbia (no i wiem, że nie tylko moje dziecko jest fanem tych lepiących skrawków papieru). Kojarzycie te kolorowe kółeczka, które Dzieciaki dostają w gabinetach lekarskich na koniec wizyty? Odznaki Dzielny Pacjent! Pomyślałam, że takie właśnie odznaki w wydaniu domowym to byłby hit! Dlatego zaprojektowałam zestaw 3 naklejek – odznak dla Małego Domowego Pomocnika w wersji dla dziewczynki i dla chłopczyka, każda w 3 różnych wariantach kolorystycznych.
 
I tak w kolekcji znalazły się takie nagrody jak:
– SUPER POMOCNICA / SUPER POMOCNIK w trzech wariantach kolorystycznych
– POGROMCZYNI BAŁAGANU / POGROMCA BAŁAGANU w trzech wariantach kolorystycznych
– STAŻNICZKA PORZĄDKU / STRAŻNIK PORZĄDKU w trzech wariantach kolorystycznych
 
Linki do pobrania szablonów ze wszystkimi naklejkami znajdziecie niżej – w sekcji „Linki do pobrania”.

Naklejki dopiero dziś zostaną zaprezentowane mojej dziecinie, więc umieram z ciekawości, czy przypadną jej do gustu i czy będziemy mieć z nimi tyle samo zabawy, co w przypadku tablicy obowiązków z jej krateczkami i magnesami.

Jeśli chcecie sprawdzić, czy nasze naklejki-odznaki spodobają się Waszym dzieciom, to zapraszam do pobierania szablonów.

Linki do pobrania

Oba szablony (wariant dla dziewczynek i wariant dla chłopców) udostępniam do darmowego pobrania – korzystajcie do woli w ramach licencji, którą zamieszam niżej – w sekcji „Licencja”.
Grafiki zostały przygotowane tak, że mogą być swobodnie drukowane na domowej drukarce. Tym razem do wydruku używam papieru samoprzylepnego, bo zależy mi, żeby z grafik powstały naklejki. Po wydrukowaniu szablonu wycinam okrągłe naklejki.

  1. Naklejki odznaki – domowe obowiązki dla dziewczynki
  2. Naklejki odznaki – domowe obowiązki dla chłopczyka

 

Licencja

Pliki z szablonami naklejek-odznak udostępniam do pobrania ZA DARMO, ale TYLKO DO UŻYTKU PRYWATNEGO. Nie zezwalam na komercyjne (zarobkowe) wykorzystanie zarówno plików, grafik, jak i wydruków.

Będzie mi niezmierni miło jeśli dacie znać, czy zamierzacie korzystać z naszych naklejek. Każdy komentarz, polecenie, czy inna oznaka wsparcia to dla mnie ogromnie cenna sprawa.

Jeśli szukacie innych organizerów życia rodzinnego, to polecam Waszej uwadze:

Do usłyszenia już wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *