Kalendarz mycia ząbków

Planowałam inny wpis, ale wyskoczyło zapotrzebowanie ze strony mojej córki na coś bardzo, bardzo ważnego i postanowiłam, że to nie może czekać…

Słuchajcie, nie czuję się ekspertem w temacie, ale intuicja podpowiada, że mycie ząbków to bardzo ważna sprawa. 😉 Myłam ząbki mojego dziecka od słynnego pierwszego ząbka, najpierw pastą bez fluoru, teraz na zmianę, ale coraz częściej tą z fluorem. Odwiedzamy dentystę – najpierw była to wizyta adaptacyjna – takie zapoznanie się z gabinetem dentystycznym, a teraz chodzimy co pół roku na przegląd.

Przedszkole także dba o edukację dzieci w temacie higieny jamy ustnej. Raz w miesiącu grupę mojej córki odwiedza dr. Ząbek i uczy dzieci przez zabawę.

Któregoś razu córka przyniosła z przedszkola kalendarz mycia ząbków. To taki fajny skrawek papieru z wypisanymi dniami, zaznaczonym porankiem i wieczorem i dołączonym zestawem naklejek, które można przyklejać, jeśli danego dnia, o danej porze były umyte ząbki. Koncepcję poznałam kilka tygodni wcześniej, przy okazji którejś wizyty w przychodni i od razu bardzo ją polubiłam. Z moich obserwacji wynika, że na pewnym etapie u dzieci pojawia się ogromna miłość do naklejek. Ma to na pewno związek z tym śmiesznym i dziwacznym uczuciem odklejania naklejki od paluszków. Naklejki doskonale trenują małe paluszki (motoryka mała), więc są nie tylko zabawne, ale i pożyteczne. Wyobraźcie sobie, jak ich cudowna moc wzrasta, kiedy zaprzęgniemy je do mobilizowania naszych pociech, by umyły ząbki. Dziecko, które pokochało naklejki, niekiedy samo domaga się toalety jamy ustnej, żeby tylko móc przykleić naklejkę. Takie trochę warunkowanie pozytywne – umyłaś/eś ząbki, brawo – w nagrodę możesz przykleić naklejkę. Z mojej perspektywy bomba.

My metodę sobie chwalimy i aktualnie z niej korzystamy. No… korzystaliśmy, dopóki były naklejki. 😀 Skończyły się. Ale przecież MAMAdesigner nie byłaby sobą, gdyby nie wymyśliła, że zrobi własne. 😉

A Wy korzystacie z kalendarza mycia ząbków? Jeśli chcecie skorzystać z naszych naklejek i kalendarza, to poniżej znajdziecie link.

LICENCJA

Pliki kalendarza mycia ząbków i naklejek oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samego pliku, jak i wydruków z niego powstałych. Ani plik, ani treści w nim zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie kalendarza mycia ząbków i naklejek do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl.

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod tym samym adresem (kontakt@mamadesigner.pl).

LINKI DO POBRANIA KALENDARZA MYCIA ZĄBKÓW I NAKLEJEK

Tym razem instrukcja pobrania wygląda tak – pierwszy link na poniższej liście to kalendarz mycia ząbków. Można wydrukować go na zwykłej kartce xero, ewentualnie na jakiejś grubszej kartce A4. Drugie na liście są naklejki, które należy wydrukować na papierze samoprzylepnym, także formatu A4.

PS. Choć na zdjęciach w artykule znajduje się charakterystyczna szczoteczka do mycia zębów firmy Brush Baby (jest to model soniczny BabySonic), to wpis nie jest sponsorowany. W domu używamy tej właśnie szczoteczki i jesteśmy zadowoleni, a ponieważ jest żółta, to pasowała mi do zdjęć 😉

Do usłyszenia już wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *