Jesienny plakat z liśćmi w dwóch wariantach

W momencie, w którym piszę dla Was ten post 99% liści znajduje się jeszcze na drzewach. Nic dziwnego, wszak mamy jeszcze kalendarzowe lato. Ale co ja poradzę na to, że zawsze z końcem sierpnia wypatruję już pierwszych oznak jesieni?


Widzę je w pierwszych pożółkłych liściach, leżących na parkowej alejce, słyszę w krakaniu srok, czuję w chłodzie podłogi, stawiając bosą stopę o poranku (prawą oczywiście ;P), smakuję w każdym kawału zjadanego na drugie śniadanie, soczystego jabłka i wyczuwam w ostrym powietrzu po wrześniowej ulewie.

Dlatego od kilku dni, po odebraniu córki z przedszkola, kieruję nasze kroki w stronę pobliskiego parku i choć tych liści jesiennych, pożółkłych jest jak na lekarstwo, a kasztany śmieją się ze mnie ze swoich zielonych łupinek i ani myślą spadać (edit: już zaczynają spadać skubańce), to zbieram te pierwsze oznaki jesieni do torebki, razem z kamieniami, które podrzuca mi moja trzylatka i snuję plany o jesiennych dekoracjach do jej „cudownego pokoiku”, jak sama go nazywa.
Pierwszą z nich jest dzisiejszy plakat z liśćmi. My oczywiście wybieramy wariant z żółtymi listkami, bo pasuje nam do wystroju, ale przecież jesień ma znacznie więcej kolorów, dlatego tym razem przygotowałam też drugi wariant kolorystyczny plakatu 😉

I tak to, dopijam moją kawiarnianą kawkę, zbieram te moje zebrane liście i zmykam zastanawiać się dalej, co by tu z nimi jeszcze pokombinować. A Was zostawiam z linkami do obu naszych jesiennych plakatów z liśćmi.

 

Linki do pobrania

Aby pobrać plakat wystarczy kliknąć w jeden z poniższych linków – w zależności od tego, na który wariant się zdecydujecie (a może na oba?). Plakaty przygotowałam w rozmiarze A4. Drukować można je nawet na domowej drukarce, na standardowym papierze xero. Taki papier ma zwykle gramaturę (grubość) między 80 a 100g/m2. Ja do wydruku naszych plakatów zwykle używam trochę grubszego papieru – takiego o gramaturze 200g/m2, ze względu na trwałość. Taki papier można kupić w zwykłym sklepie z artykułami biurowymi/papierniczymi, zazwyczaj w całych ryzach.

  1. Jesienny plakat z żółtymi liśćmi
  2. Jesienny plakat z kolorowymi liśćmi

 

Licencja

Pliki jesiennych plakatów z liśćmi oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Oznacza to, że możecie wykorzystywać je na własny użytek – drukować, wręczać rodzinie/znajomym, przyozdabiać wnętrza swoich domów, ale nie zezwalam na ich komercyjne wykorzystanie (zarobkowe). Dzięki.

Czy ktoś tak jak ja nie może już doczekać się pięknych, kolorowych liści, szeleszczących pod stopami?

Jeśli szukacie innych jesiennych dekoracji polecam Waszej uwadze inne nasze plakaty:

Do usłyszenia już wkrótce!
 

Author: Ewa MazurMama uroczej dziewczynki, grafik z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

Dodaj komentarz