Zimowa girlanda na Święta

Jednym ze stałych elementów dekoracyjnych w pokoju mojej córki jest girlanda. Na początku była to taka ozdoba zamówiona ze sklepu, razem z pierwszą pościelą. Wszystko pięknie ze sobą współgrało i robiło robotę w kwestii nadawania uroczego charakteru. Później wpadłam na pomysł robienia własnych girland.

W internecie można odnaleźć mnóstwo inspiracji, a nawet gotowe, darmowe girlandy papierowe z plikami graficznymi czekającymi na pobranie i wydrukowanie. Taka papierowa girlanda to bardzo szybka i prosta do wykonania ozdoba, więc przy niedoborach czasu wybrałam tą opcję dla siebie.

Kształt poszczególnych elementów girlandy może być przeróżny – trójkąty, litery, proporce. Mnie osobiście bardzo podobają się girlandy z trójkątnymi elementami. Takie trójkątne girlandy przygotowałam na drugie urodziny mojej córki oraz do przyozdobienia lampy w jej pokoju.

Wiecie już co lubię, więc pewnie nie zdziwi Was, jaką dekorację zmontowałam do przystrojenia pokoju Kasi na nachodzący okres około-świąteczny. 😉 Moja zimowa girlanda ma 5 elementów, składanych do kształtu trójkąta. Zawiera motywy zimowo-świąteczne: szyszki, ostrokrzew, choinka, bałwanek, skarpeta, kubek kakao, płatki śniegu i jeleń.

Aby skleić dekorację należy wydrukować poszczególne elementy na papierze formatu A4 – tu dowolność w ilości i kolejności, ale na załączonych zdjęciach możecie podpatrzeć moją propozycję. Elementy wydrukowałam w dwóch kopiach. Pusty element posłużył mi również jako wykrojnik do odrysowania x2 na papierze do pakowania – tak mi to jakoś współgrało z kolorem szyszek. Na białym sznureczku zawiesiłam kolejno wycięte: pusty element, czarny z szyszką, element ze świątecznym wzorkiem z ikonek (a wiecie, że te ikonki możecie pobrać za darmoszkę na innym moim blogu? Wystarczy kliknąć tu ;P), element z papieru do pakowania, biały z ikonką renifera, biały z wzorkiem z szyszkami i płatkami śniegu i jeszcze raz to samo. Poszczególne trójkąty skleiłam klejem do papieru. W sumie girlandę zbudowało 12 elementów – starczyło do przyozdobienia fragmentu pustej ściany między drzwiami a szafą w pokoju mojego dziecka. 🙂

LICENCJA

Pliki zimowej girlandy oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie zimowej girlandy do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl (informacji tej używam do celów statystycznych).

Pliki udostępniam za darmo, jednak osoby, które mają ochotę wesprzeć mnie finansowo, mogą postawić mi wirtualną kawę na buycoffee.to/mamadesignerpl/ (nie trzeba logować się w serwisie).

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod adresem kontakt@mamadesigner.pl.

LINK DO POBRANIA ZIMOWEJ GIRLANDY

Reasumując – poniżej znajdziecie link do pobrania 5-stronnicowego pliku .pdf, zawierającego poszczególne elementy mojej girlandy zimowo-świątecznej. Jeśli chcecie zbudować sobie z nich własną girlandę, to możecie wybierać i drukować te elementy, które są Wam potrzebne – każdy element to osobna strona o wielkości A4. Swoją girlandę drukowałam na papierze o gramaturze 200g/m2, ale ponieważ elementy są dwustronne i składa się je na pół, co daje podwójną warstwę papieru, to myślę, że spokojnie można użyć papieru o mniejszej grubości.

Jeśli girlanda przypadła Wam do gustu chętnie poczytam o tym w komentarzach 😉 Zachęcam Was także do dzielenia się linkiem do tego posta ze znajomymi 🙂

Do usłyszenia!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *