Fajna pościel do pokoju dziecka

Rok temu zdecydowaliśmy się przenieść córkę z niemowlęcego łóżeczka do „rosnącego” łóżka MINNEN z IKEA. Minął rok, a my już musieliśmy powiększyć rzeczone łóżeczko o pierwsze 30cm!

To zabawne, jak to wszystko się odbywa… Wyobraźcie sobie, że jednego dnia jest wszystko tak jak było, a następnego przecieram oczy z niedowierzania, bo patrzę na tego małego człowieka i widzę, że już taki mały nie jest! XD

W niemowlęcym łóżeczku korzystaliśmy z odpowiednio małej, niemowlęcej pościeli, ale po przesiadce na łóżko „dużego dziecka” zdecydowałam się od razu na pełnowymiarową kołdrę i poduszkę, czyli 150x200cm i 50x60cm. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Najważniejszą kwestią jest oczywiście komfort dziecka. My zaopatrzyliśmy się w relatywnie lekką kołdrę, więc jej gabaryt nie przytłaczał.
Kolejna sprawa to ekonomia. Nie po to kupiłam łóżko „rosnące” (czyli zainwestowałam raz, z założeniem, że wystarczy na lata), żeby co chwilę wymieniać pościel i kilka poszewek.
Byłam niemal pewna, że pójście w większe rozmiary da mi od razu dostęp do większego wyboru wśród wzorów poszewek. Otóż nie do końca. Na rynku utworzyło się mnóstwo firm specjalizujących się w wytwarzaniu tekstyliów dedykowanych małym dzieciom. Od pościeli, przez kocyki, ubranka, pluszaki i inne zabawki aż po dekoracje. Wzory na materiałach są urocze! Małe pieski, kotki, króliczki, ale też las, chmurki, autka – wszystko! No i szereg barw – nie tylko róż i błękit, a nawet jeśli róż i błękit to coś, co trafia w nasz gust, to mamy pudrowy róż, brudny róż, gołębi błękit, czy lazurowy błękit (a to dopiero początek)! Jednak asortyment ten przewiduje tylko małe rozmiary. Poszewka na kołdrę w rozmiarze 100x135cm to max.

No trudno. Spod takiej kołderki to moje dziecko wystawi stópki już za 5 minut. 😉
Zaczęłam więc poszukiwania nowych miejsc z fajną pościelą dla dzieci, ale w pożądanym przeze mnie większym rozmiarze. Nie jest najłatwiej. Owszem, sieciówki mają ogromny wybór rozmiarów i całkiem duży wybór wzorów (sama tam się zaopatruję), ale perełki są mocno ukryte. 😉

Po swoich poszukiwaniach postanowiłam podzielić się z Wami zebranymi linkami:

1. Komplet pościeli dla dzieci gruszki | 2. Bawełniana pościel w plusy | 3. Komplet pościeli Biały/Gwiazdy | 4. Eyebrow & Star Print Sheet Set | 5. Organic Easy as ABC Jersey | 6. TUVBRÄCKA | 7. JUVELBLOMMA | 8. Gran bed set, black.

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

2 thoughts on “Fajna pościel do pokoju dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *