Szablony do nauki pisania – zamiana tekstu drukowanego na pisany

Dzisiejsze szablony wspomagające naukę pisania zostały przygotowane z myślą o Dzieciach uczęszczających już raczej do szkoły. W przeciwieństwie do moich prostych propozycji szlaczków, czy szablonów ze szlaczkami i słowami, tutaj mamy do czynienia z zamianą tekstu drukowanego na pisany – a więc robi się już trochę trudniej.

Na pomysł przygotowania takich szablonów wpadłam po rozmowie z Nauczycielką mojej córki. Ja sama już nie pamiętałam za dobrze kolejnych etapów nauki pisania z własnej edukacji (pamiętam wyraźnie jeden konkretny szlaczek, ale co potem? 🤷‍♀️), dlatego z przyjemnością wplotłam w nasze domowe ćwiczenia element stworzony za radą Pani Wychowawczyni.

A chodzi o wspomnianą wyżej zamianę tekstu drukowanego na pisany. Ta umiejętność pomoże później w robieniu notatek ze słuchu, co będzie niezbędne w starszych klasach. I tak jedno zazębia się o drugie, poziom trudności wzrasta krok po kroku i nagle z gaworzącego bobasa wyrasta nam płynnie czytający i piszący prawie-nastolatek! 😱

Do wspomagania kolejnych etapów nauki pisania Waszych pociech polecam pozostałe materiały z naszego działu NAUKA PISANIA i zapraszam Was także do zmierzenia się z naszymi dzisiejszymi szablonami.

Przygotowałam je w dwóch wariantach: Wariant przejściowy, na którym podałam zdania zapisane drukowaną czcionką oraz pisaną i wariant docelowy, na którym widnieje tylko zdanie drukowaną czcionką – a zadaniem jest przepisanie go przy użyciu czcionki pisanej.

LICENCJA

Pliki szablonów do nauki pisania oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie szablonów do nauki pisania do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl (informacji tej używam do celów statystycznych).

Pliki udostępniam za darmo, jednak osoby, które mają ochotę wesprzeć mnie finansowo, mogą postawić mi wirtualną kawę na buycoffee.to/mamadesignerpl/ (nie trzeba logować się w serwisie).

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod adresem kontakt@mamadesigner.pl.

LINK DO POBRANIA SZABLONÓW DO NAUKI PISANIA

Wszystkie sześć szablonów (trzy szablony po dwa warianty) umieściłam na formacie A4 i udostępniam je w osobnych plikach .jpg. Tym razem polecam drukowanie na zwykłej kartce xero.

Do usłyszenia już wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *