Jak zrobić uroczą kopertę na świąteczną korespondencję z okazji Dnia Babci i Dziadka?

To już nasz trzeci Dzień Babci i Dziadka w składzie 2+1. Jako wnuczka zamierzam tradycyjnie podziękować Babci i Dziadkowi za wszystko, co od nich otrzymałam, a jako mama, tak jak rok i dwa lata temu, planuję pomóc mojemu dziecku w przygotowaniu czegoś uroczego dla jej dziadków.

Ponieważ w tym roku nie będziemy mogli dostarczyć im upominków osobiście, wymyśliłam, że postawię na wyjątkową, uroczystą korespondencję i własnoręcznie przygotowane koperty.

Jeśli Wam także podoba się ten pomysł, to poniżej pokażę Wam, jak krok po kroku wykonać taką uroczą kopertę na list do Babci i Dziadka z okazji ich święta.

Do wykonania koperty i ozdobnej kartki będą potrzebne:

  • 1 arkusz białego papieru xero, formatu A4 (xero, czyli o gramaturze ok 80-100g/m2) – do wydrukowania tej grafiki (grafikę wykonałam z wykorzystaniem tych kwiatów: Flower vector created by Freepik, udostępnionych za darmo na licencji Free for commercial use with attribution)
  • 1 arkusz białego, trochę grubszego papieru (np. o gramaturze 200g/m2), formatu A4 – do wydrukowania tej grafiki (tu również użyłam wspomnianych wyżej kwiatów)

 
Obie grafiki można zastąpić ozdobnym papierem do pakowania. Tam, gdzie potrzeba grubszego papieru można podkleić zwykły papier do pakowania grubszą kartką zwykłego, białego papieru.

  • 1 arkusz kolorowego papieru xero, formatu A4 (kolor dowolny)
  • klej do papieru
  • nożyczki
  • ołówek i dobra gumka
  • linijka o długości min. 21cm – ta ze zdjęcia jest krótsza – też da radę, ale dłuższa będzie wygodniejsza i dokładniejsza w użyciu

Krok 1

Bierzemy kolorowy arkusz A4 i wycinamy z niego kwadrat o boku 21cm.

Krok 2

Przy pomocy ołówka wyznaczamy wewnątrz powstałego kwadratu, mniejszy kwadrat o wymiarach 19x19cm tak, żeby krawędź mniejszego była oddalona od krawędzi większego o 1cm.

Krok 3

Po wydrukowaniu i wycięciu tej grafiki, smarujemy ją z tyłu klejem i przyklejamy w wyznaczonym, mniejszym kwadracie.

Krok 4

Obracamy arkusz o 45 stopni. Delikatnie rysujemy ołówkiem przekątną z górnego do dolnego wierzchołka.
Rysujemy dwie linie równoległe do narysowanej przekątnej – jedną z lewej strony, drugą z prawej strony – każda w odległości 8cm do przekątnej.
Zaginamy arkusz wzdłuż tych linii.

Krok 5

Na powstałym boku koperty odmierzamy linijką od góry 1cm i 11cm. Zaginamy kopertę wzdłuż tych dwóch nowych linii.

Krok 6

Zaginamy nadmiar papieru z dolnego trójkąta do środka, smarujemy go klejem i zaklejamy.

Krok 7

Sklejamy krawędzie koperty, możemy spiąć klejone miejsca spinaczem, do momentu, aż klej wyschnie.

Krok 8

Przygotowujemy ozdobną kartkę. Wycinamy jeden z prostokątów z tej grafiki.

Krok 9

Przy pomocy ołówka wyznaczamy wewnątrz prostokąta z kwiatami, mniejszy prostokąt o wymiarach 7x12cm tak, żeby krawędź mniejszego była oddalona od krawędzi większego o 1cm.

Krok 10

Z pozostałego po wycięciu kwadratu kolorowego arkusza papieru docinamy prostokąt o wymiarach 7x12cm, smarujemy go z tyłu klejem i naklejamy na wyznaczonym miejscu na prostokącie z kwiatami.

Krok 11

Piszemy urocze życzenia i wysyłamy do Babci i Dziadka. 🙂

Pro tipy: Do koperty można też wrzucić np. kwiatek z papieru. Kopertę można wpakować do większej koperty tradycyjnej, żeby nie uszkodziła się podczas pocztowej podróży 😉

LICENCJA

LICENCJA

Plik grafiki z kwiatkami oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samego pliku, jak i wydruków z niego powstałych. Ani plik, ani treści w nim zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie grafiki z kwiatkami do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl.

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod tym samym adresem (kontakt@mamadesigner.pl).

Odsyłam Was także do oryginalnego pliku z kwiatami, stworzonego przez Freepik, który udostępnia je na licencji komercyjnej.

LINK DO POBRANIA GRAFIKI Z KWIATKAMI

Innym pomysłem na upominek z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka może być własnoręcznie przygotowane czekoladowe serduszko w ozdobnym pudełeczku, na wykonanie którego przepis znajdziecie tu.

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *