Co można schować do kalendarza adwentowego? Pomysły na drobne upominki.

Jedną z naszych ulubionych tradycji bożonarodzeniowych jest kalendarz adwentowy. Ten pomysł na 24 drobnostki umilające czas oczekiwania na Święta jest z nami co rok od 2017 i już nie wyobrażam sobie grudnia bez adwenciaka!

W naszym domu kalendarz adwentowy ma raczej charakter świecki i o takich adwenciakach będzie mowa w dzisiejszym wpisie. Bo dziś chcę Wam opowiedzieć o tym, co do takiego grudniowego kalendarza można schować, żeby było miło i wesoło. Chcę podać Wam tutaj w losowej kolejności sprawdzone przez nas hity, ale i kilka pomysłów, które mamy dopiero na liście do przetestowania.

Gotowi? To zaczynamy:

CO SPAKOWAĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO?

  1. Smakołyki: czekoladki, ciasteczka, pierniczki (jednego roku wypełniłyśmy z córką kalendarz adwentowy samymi pierniczkami w 24 różnych kształtach – każdego dnia inny kształt), cukierki, lizaki (np. lizaki laseczki), kule do kakao (Hot Chocolate Bombs), herbatka, składniki na świąteczne wypieki (np. posypka, lukrowe pisaki), cake pops (mini-ciasto na patyku), batoniki, żelki, a ze zdrowszych wariantów przekąsek – niedawno widziałam kalendarz adwentowy wypełniony ofertą sklepu z miodami w wersji mini-słoiczków, poza tym fajnie sprawdzą się orzechy, suszone owoce.
  2. Aktywności i zadania dla całej rodziny – u nas sprawdzają się zadania nastrajające świątecznie. Polecam Wam naszą kompilację 24 świątecznie nastrajających zadań do kalendarza adwentowego – na naszej liście znajdziecie takie aktywności, jak np. pieczenie świątecznych ciastek, wysyłanie świątecznych kartek, wymyślanie świątecznych opowieści, itp. Oprócz tego, co proponuję Wam w naszym zestawieniu fajnie sprawdzą się wyprawy w świąteczno-zimowe miejsca, jak lodowisko, czy kiermasz świąteczny, budowanie karmnika, zadania do stworzenia świątecznych prac plastycznych (np. łańcucha na choinkę, papierowych gwiazdek do ozdobienia okna), czytanie ciekawostek związanych z obchodami świąt na całym świecie, zrobienie piernikowego domku, itp.
  3. Zadania z troski o siebie – to był mój wariant adwenciaka w 2020 roku i tęsknię do tego, żeby go powtórzyć – kąpiel z pianką, masaż, zabiegi kosmetyczne, umówienie się na badania, medytacja, seans filmowy, spacer – czyli wszystko to, co pozwoli się zrelaksować przed wspólnym świętowaniem.
  4. Drobne upominki dla Dzieci – w zależności od wieku i zainteresowań Dziecka: naklejki, pieczątki, drobne elementy ubioru (np. skarpetki, świąteczne czapki), artykuły plastyczne (kredki, farby, mazaki, itp.), ozdoby świąteczne, akcesoria do ozdoby włosów, drobne zabawki (coś w stylu resoraków, mini-laleczek, figurek zwierzątek, figurek postaci z bajek), kolorowanki, mini-gry (np. labirynt, memory, kółko i krzyżyk, puzzle, jojo), foremki do ciastek, skrzaty, baloniki, piłeczki, odznaki, kosmetyki, breloczki, gniotki, itd.
  5. Do skompletowania – puzzle, które rozdzielamy do 24 pojemniczków z kalendarza adwentowego i które ukażą nam się w całości dopiero ostatniego dnia, figurki do szopki bożonarodzeniowej, kredki, farby, wszelkiego rodzaju zestawy (np. klocków, koralików) – rozdzielone na 24 części.
  6. Muzyka, filmy, książki, np. świąteczna playlista, seanse ze świątecznymi filmami, albo czytanie świątecznych opowiadań.

Kalendarz adwentowy można wypełnić rozmaitymi upominkami. U nas sprawdził się zarówno upominkowy misz-masz (trochę tego, trochę tamtego), jak i drobiazgi z jednej konkretnej kategorii. Oczekiwanie na święta umilają także gotowe kalendarze komercyjne – ja kiedyś zafundowałam sobie kalendarz kulami do kąpieli, a córka przepada za tymi od Lego. Ważne, żeby było miło 😉

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *