Kosmiczne plakaty

Sierpień to zdecydowanie jeden z bardziej ekscytujących miesięcy w naszym domu (choć jak się nad tym zastanowić, to który nie jest pełen wrażeń? 😆). Poziom zachwytu rośnie z każdym kolejnym dniem, po to by 12.08 osiągnąć kulminację podczas nocy spadających gwiazd.

W naszym domu uczyniliśmy sierpień miesiącem kosmicznym właśnie dlatego, że 12.08 ma miejsce maximum Roju Perseidów. Perseidy to meteory, które możemy obserwować właśnie w sierpniu. Najbardziej aktywne są w nocy 12.08, ale dostrzeżemy je również między 17 lipca a 24 sierpnia.

Co roku udaje nam się zobaczyć choć jedną „spadającą gwiazdkę”, do czego zachęcamy i Was. Perseidy są bardzo dobrze widoczne nawet w dużych miastach, gdzie zanieczyszczenie światłem jest znacznie większe niż poza nimi. Jeśli jednak szukacie idealnej miejscówki na oglądanie nocnego nieba to z pomocą może przyjść mapka zanieczyszczenia świetlnegolightpollutionmap.info.

My tymczasem umilamy sobie cały sierpień kosmicznymi grafikami, wypiekami, aktywnościami i ciekawostkami 😉 Jeśli chcecie się przyłączyć do kosmicznego miesiąca – zapraszamy!

Poniżej znajdziecie linki do naszych dzisiejszych kosmicznych plakatów. Więcej grafik nie z tej ziemi już wkrótce.

LICENCJA

Pliki plakatów kosmicznych oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie plakatów kosmicznych do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl.

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod tym samym adresem (kontakt@mamadesigner.pl).

LINKI DO POBRANIA PLAKATÓW KOSMICZNYCH

Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły wydruku, a także link do pobrania darmowego pliku.

Szczegóły wydruku:

  • Rodzaj pliku: .jpg
  • Format pliku: A4
  • Kolorystyka: kolor (można też drukować w skali szarości, ale polecam kolor dla głębszego efektu)
  • Zalecana grubość papieru: grubszy papier, np. o gramaturze 200g/m2
  • Rodzaj wydruku: jednostronny
  • Ilość stron do wydruku: 3

Koniecznie dajcie znać, czy przyłączacie się do naszego kosmicznego miesiąca 😊🥳🌟

Do usłyszenia już wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *