Ręcznie zdobiony papier do pakowania prezentów

W tym roku mam ochotę przygotować razem z Młodą jakieś drobiazgi DIY dla całej naszej trójki – takie prezenty od nas dla nas i zapakować je w nasz własnoręcznie przygotowany papier ozdobny.

Jak w tej anegdotce o magnetofonie i kasecie (jeśli wśród moich Czytelników są młode osoby, które nie mają pojęcia, co to magnetofon i kaseta, to dajcie znać w komentarzach – chętnie wyjaśnię ;P), która opowiada o dzieciaku, pragnącym dostać pod choinkę magnetofon, a zamiast niego dostaje kasetę, w myśl że od czegoś trzeba zacząć… Tak i my wykonanie prezentów DIY zaczniemy od opakowania 😉

Co jest potrzebne do wykonania własnego papieru ozdobnego do pakowania prezentów?

Rzeczy potrzebne do wykonania własnego papieru ozdobnego do pakowania prezentów.
  • odpowiednia ilość szarego papieru do pakowania – u nas swobodnie wystarczy jedna rolka, ale do zabawy kupiłam dwie – jedna dla mnie, druga dla córki.
  • farbki plakatowe, szkolne lub akryle
  • stempelki z motywami świątecznymi – my użyłyśmy plastikowych stempelków do ciastek, które kupiłam niedawno w PEPCO, ale mogą to być również pieczątki z zestawów kreatywnych dla Dzieci, czy nawet wykrojone z ziemniaka!
  • podkładka na wyciśniętą farbę – plastikowa paletka, albo nawet talerzyk
  • pędzelki – na zdjęciu ich nie widać, ale znacznie ułatwiają aplikację farby na powierzchnię stempelka

Jak przygotowałyśmy nasz własny papier do pakowania prezentów – instrukcja krok po kroku:

Krok 1
Rozwinęłyśmy papier i ułożyłyśmy go na twardym blacie biurka, wycisnęłyśmy farbę na podstawkę i przygotowałyśmy nasze stempelki.

Przygotowania do stemplowania

Krok 2
Zrobiłyśmy test odbijania na osobnej kartce, podczas którego okazało się, że maczanie stempelków bezpośrednio w farbie to nie najlepszy pomysł, bo przenosi się jej za dużo na kartkę. Dlatego zmieniłyśmy sposób aplikowania farby na malowanie powierzchni stempla pędzelkiem zamoczonym w farbie.

Pierwsze próby stemplowania

Krok 3
Cierpliwie aplikowałyśmy kolejne wzory. Ja przyjęłam taktykę stworzenia powtarzalnego patternu, a córka obrała metodę freestyle. Obie miałyśmy mnóstwo radości.

Wzór powtarzalny
Styl dowolny

Krok 4
Pozostawiłyśmy nasze arkusze do wyschnięcia (mój wysechł pierwszy, bo jednak gospodarowałam farbą oszczędniej ;P)

Gotowe – papier z wysuszonym wzorem nadaje się do pakowania prezentów. Ja testowo owinęłam swoim papierem puste pudełko przez co córka oceniła mój papier jako brzydki, bo w środku nie ma prezentu ;P Coś w tym jest.

Gotowy papier, owinięty wokół „prezentu” 😉

Mam jednak nadzieję, że Wam nasz eksperyment przypadł do gustu i zainspiruje Was do stworzenia własnych papierów do pakowani.

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *