Inspirujące piernikowe dekoracje

Pieczenie pierniczków, to obok kalendarza adwentowego, kolejna tradycja, którą wprowadziłam do swojego własnego domu. Tak się śmiesznie u nas złożyło, że kiedy jeszcze byliśmy we dwoje i nie wiedzieliśmy, co przyniesie przyszłość, trafiłam na ten przepis na pierniczki katarzynki.

Pokochaliśmy je z mężem od razu i jakoś tak naturalnie uczyniliśmy jedynymi prawilnymi świątecznymi pierniczkami w naszym domu. Kilka lat później na świat przyszła nasza Kasia, a ja uświadomiłam sobie, że skoro pierniczki katarzynki, to jeśli wyżre ona kiedyś wszystkie ciastka ze słoika, to nie będę mogła mieć pretensji! ;P Mogę być jednak spokojna, że to nigdy się nie zdarzy, bo w kolejce do pierniczków stoi jeszcze mój mąż, a ja mam niezwykłą umiejętność wciągania nosem jeszcze gorących wypieków (takich, które palą podniebienia reszty domowników) – to przydatna umiejętność, kiedy w domu ma się takie pierniczkowe łasuchy, jakie zamieszkują nasz. 😉

Naturalnie w tym roku też pieczemy. Właściwie, to już upiekliśmy… upiekliśmy i już zjedliśmy, więc chyba będziemy musieli upiec więcej, tak, żeby choć jedno ciasteczko doczekało Świąt!

Sprawa dekoracji pierniczków to u nas kwestia dość skomplikowana. Mnie marzą się misterne wzory, ale jak tu dekorować okruszki pozostawione przez moje dwa ciasteczkowe potwory? Przez mikroskop?!

Na tym etapie mogę jedynie pokazać Wam, jak pierniczki chciałabym udekorować:


1. @cornypony


2. @choosingchia


3. @i_am_not_myself_


4. Leonid Sneg


5. Paulina Reczkowska


6. @cukierniamalgosi


7. Cherie Denham


8. mojewypieki.com


9. Natasha Breen

A Wy pieczecie pierniczki?

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *