Urocze figurki Minionków z pojemników po jajku niespodziance

Zimowe wieczory mogą być frustrujące, bo ciemno, zimno i co tu robić, kiedy wszystkie puzzle ułożone wielokrotnie, domowa galeria rysunków pęka w szwach, brzuchy wypełnione domowymi wypiekami, a budowle z klocków zapełniły całą podłogę w dziecięcym pokoju?

Mogą też być dobrą okazją do poćwiczenia kreatywności. Choć zima ma się ku końcowi to ja nie czekam na wiosnę z założonymi rękami i lubię wybierać tą drugą opcję. Kiedy nie udaje się cieszyć typowymi aktywnościami, wtedy czas wymyślić coś nowego!
W taki właśnie zimowy wieczór, w który wybrałyśmy z córką drogę kreatywności, powstała cała armia uroczych, żółciutkich stworków z jednej z ulubionych bajek całej naszej rodziny.

Mowa o Minionkach, które swoją nieporadnością i sposobem komunikowania się podbiły wiele dziecięcych serc.

Lista rzeczy potrzebnych do własnoręcznego wykonania figurek Minionków:

  1. pojemnik po jajku niespodziance
  2. arkusz papieru kolorowego w kolorze niebieskim
  3. czarny mazak (najlepiej permanentny)
  4. oczy do przyklejania, czyli tzw. google eyes
  5. taśma dwustronna lub klej
  6. nożyczki
  7. linijka i ołówek

Krok 1
Przygotowujemy wszystkie potrzebne materiały. Z arkusza niebieskiego papieru wycinamy paski o wysokości ok. 2cm i długości ok. 8cm. Wycinamy ich tyle ile mamy pojemniczków po jajku niespodziance. Z taśmy dwustronnej wycinamy odpowiednią ilość kwadracików (2x2cm) lub prostokącików (2x1cm). Szykujemy odpowiednią ilość google eyes i mazak.

Krok 2
Na jednym końcu paska niebieskiego papieru naklejamy kawałek taśmy dwustronnej. Odklejamy powłokę ochronną. Oplatamy paskiem papieru pojemnik po jajku niespodziance, tak żeby połączyć oba jego końce z tyłu pojemniczka. Dociskamy klejący koniec papieru, żeby mocowanie utrzymało spodenki małego pomocnika we właściwym miejscu.

Krok 3
Nieoklejona papierem część pojemnika po jajku niespodziance będzie głową Minionka. Malujemy na niej cienki czarny pasek dookoła, mniej więcej w połowie.

Krok 4
Z przodu pojemnika, w centralnej części głowy naklejamy jedno lub dwa google eyes. Gotowe!

Krok 5
W ten sam sposób tworzymy kolejnych pomocników i jeśli mamy odpowiednią ilość pojemników po jajku niespodziance budujemy całą ich armię.

Figurki są na tyle nieskomplikowane, że możemy tworzyć je wspólnie nawet z małymi dziećmi (dzieciaki zwykle uwielbiają klejące rzeczy, więc zabawa z google eyes może być dla nich świetną rozrywką). Jako podstawę do obklejania można wykorzystać zamiast pojemnika po jajku niespodziance pomalowany żółtą farbą słoiczek, kubeczek, albo rolkę po papierze toaletowym (będziemy wtedy potrzebować pewnie większych pasków papieru i oczu w większym rozmiarze – ale to nie powinien być problem).

Wasze Dzieci też lubią Minionki i zaśmiewają się do rozpuku przy ich przygodach?

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *