#10 – Sierpień 2021

Powrót do archiwum listów

Witaj,

Na początek info – Newsletterowa Rodzina nam się powiększyła. Bardzo mnie to cieszy i witam się z każdą nowo-przybyłą osobą ciepłym przytulasem. Wszystko za sprawą zestawu grafik szkolnych, który przygotowałam, jako bonus powitalny dla każdego, kto teraz zapisze się na moją listę mailingową. Ten zestaw będzie dostępny dla Ciebie do pobrania również dziś – na dole maila w sekcji COŚ EKSTRA DLA MOICH SUBSKRYBENTÓW.
Jeśli jesteś właśnie tą nowo-przybyłą osobą i już masz te wszystkie grafiki, to nie martw się nic – dla Ciebie też coś przygotowałam 😉

Sierpień w dużej mierze był u nas kosmiczny, a to za sprawą Perseidów

PODSUMOWANIE SIERPNIA:

To był dla mnie bardzo intensywny miesiąc. Do pogodzenia miałam prowadzenie bloga z najgorętszym okresem mojej pracy w Enclave Games. I jeszcze do tego wszystkiego wymyśliłam sobie taki system pracy, w którym każdego roboczego dnia brałam się za bary z jakimś trudnym zadaniem, które było przeze mnie do tej pory spychane na liście zadań.
Akurat miałam zasoby na takie podejście, bo byłam świeżo po urlopie i czuję że wykorzystałam ten flow na 100%.

Ale już na samym końcu miesiąca zostałam z najtrudniejszymi wyzwaniami, a poziom baterii znacznie spadł. Po jednym z takich trudnych zadań, jakim była wizyta z dzieckiem u dentysty, nie zostało mi już nic w akumulatorach, więc przydałaby się jakaś przerwa. Nim to jednak nastąpi sprawdźmy, co wydarzyło się na blogu w sierpniu…

Na blogu pojawiły 4 z 5 zaplanowanych wpisów. Ten piąty miał pojawić się dziś, więc możliwe, że jeszcze uda mi się go przemycić w tym tygodniu, tym bardziej, że mają pojawić się w nim wakacyjne naklejki, których bardzo bardzo potrzebujemy z córką do naszego wakacyjnego pamiętnika.

Pozostałe wpisy też były dla nas super pomocne.

Karty do nauki emocji wydrukowane w dwóch egzemplarzach okazały się super wariantem gry memory, których zresztą mamy już kilka na blogu.

Apki do oglądania nocnego nieba sprawdziły się podczas wieczornego wypadu w dniu 12.08, kiedy to wybraliśmy się oglądać spadające gwiazdy (czyli Perseidy spalające się w ziemskiej atmosferze).

Gra o Kosmicznych Listonoszach podbiła serce mojej pięciolatki, która zapytała mnie, czy ja tą grę kupiłam w sklepie. Rozłożyła mnie tym tekstem na łopatki i dodała wiatru w żagle kreatywności 😉

No i oczywiście plan lekcji z leśnymi zwierzątkami, który posłuży nam do spisania zajęć w Przedszkolu, a z pozostałymi grafikami szkolnymi stworzy fajny komplet wspierający naukę.

WRZEŚNIOWE ZAPOWIEDZI:

Kiedy planowałam wrzesień kilka miesięcy temu zakładałam, że jak co roku, na fali „nowego szkolnego początku” będę miała w sobie mnóstwo energii. Tymczasem widzę, że większość tej energii zużyłam w sierpniu.
Z jednej strony fajnie, bo tyle rzeczy, które udało mi się popchnąć do przodu, to jest dla mnie jakiś kosmos, ale z drugiej, jak tu teraz dowieźć to, co sobie założyłam na wrzesień?

1. Przede wszystkim bardzo chciałabym dokończyć te dzisiejsze wakacyjne naklejki.
2. Pierwszy dzień września jest u nas szczególny nie tylko ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego, ale także z powodu corocznej wyjątkowej waniliowej szarlotki. W tym roku chciałam dorzucić do niej szarlotkową kolorowankę.
3. W dalszej części miesiąca planuję stworzenie szablonów do nauki pisania.
4. Chciałabym też podzielić się z Wami swoją listą apek do planowania i opowiedzieć szerzej o swoim systemie zarządzania zadaniami.
5. Planuję także wypuścić plakat ilustrujący podróż balonem.
6. A w tym punkcie sama jeszcze nie wiem – albo pojawi się wpis o programowaniu dla Dzieci, albo wpis będzie o czymś innym, a przez cały wrzesień będą pojawiały się równolegle do wtorkowych wpisów na blogu – czwartkowe wpisy (także na blogu) dotyczące stricte kwestii technologii w życiu Dzieci – czyli nie tylko programowania, ale i aplikacje do grania, do nauki, podcasty, badania o wpływie technologii na rozwój Dzieci – wszystko to, czym sama aktualnie bardzo się ekscytuję. Jeśli masz jakieś sugestie – śmiało, pisz 🙂

COŚ EKSTRA DLA MOICH SUBSKRYBENTÓW:

To teraz czas na bonusiki. Dla wszystkich, którzy nie dostali szkolnych grafik w mailu powitalnym – oto szkolne grafiki właśnie:

POBIERAM GRAFIKI SZKOLNE

A dla tych, którzy już szkolne grafiki posiadali – co powiecie na moje ulubione ZMYSŁOWE BINGO? To jeden z bonusów graficznych z marcowego listu – idealny na wyhamowanie i regenerację sił, czyli coś, czego ja np. aktualnie baaardzo potrzebuję 😉

POBIERAM ZMYSŁOWE BINGO

Pozdrawiam Cię serdecznie i do usłyszenia,
Ewa

Powrót do archiwum listów