#21 – Poniedziałek 08.08.2022

Powrót do archiwum listów

Cześć,

O czym w dzisiejszym newsletterze?

  1. js13kgames – TRWAJĄCY MIESIĄC KONKURS DLA TWÓRCÓW GIER, KTÓRZY ZAPRZĄTA MOJĄ GŁOWĘ JUŻ 11 ROK Z RZĘDU
  2. MIJAJĄCY TYDZIEŃ NA BLOGU
  3. PLANY NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

Wybrałam niedzielę na dzień wysyłki newslettera, bo tak fajnie się zgrywało – po całym tygodniu zbierania newsów siadam w weekend i piszę Ci o ciekawostkach ze świata gier. A tu po raz kolejny poniedziałek pcha się na salony i zabiega o uwagę… Kiedy czyta Ci się wygodniej? W niedzielę, czy w poniedziałek?

1. js13kgames – TRWAJĄCY MIESIĄC KONKURS DLA TWÓRCÓW GIER, KTÓRY ZAPRZĄTA MOJĄ GŁOWĘ JUŻ 11 ROK Z RZĘDU

Zanim jednak ustalimy, w który dzień tygodnia chcesz czytać mój newsletter, pozwól że opowiem Ci najkrócej jak się da o js13kgames.

Rok 2012. Jesteśmy z mężem świeżutko po ślubie – młodzi, ambitni, dynamiczni 😅 Wynajmujemy kawalerkę na Saskiej Kępie w Warszawie i snujemy plany podboju Internetu.

Mój mąż od dłuższego czasu ma ochotę zorganizować konkurs-wyzwanie dla twórców gier z całego świata. Zasady są dwie – masz miesiąc i musisz zmieścić swoją grę w 13kB, czyli w bardzo, bardzo małej cyfrowej przestrzeni.
W tym czasie istnieje już podobne wyzwanie, w którym grę trzeba upakować do 1kB. Trzynastka męża daje trochę więcej miejsca na szaleństwo 😉 A twórcy gier to niezłe krejzole – chętnie biorą udział w wyzwaniu.
Nagrody, które w między czasie zorganizował mój mąż to miły dodatek. Miłym dodatkiem jest też gwarantowana koszulka konkursowa dla autorów 100 najlepszych gier którą co roku projektuję. Liczy się jednak dobra zabawa.
Całkiem nieoczekiwanie powstaje zaangażowana grupa ludzi z całego świata, która śmieszkuje, podpowiada sobie chytre rozwiązania na zmniejszenie rozmiarów swoich projektów, niektórzy tworzą nowe narzędzia, które to ułatwiają, inni wyszukują przydatne informacje i dzielą się nimi z całą społecznością.

A gry? No powiem szczerze – wywalają z kapci! Kreatywność, umiejętności i geniusz twórców najlepszych z nich wystrzeliwały mnie i męża w kosmos niejednokrotnie. Bo od 2012 roku konkurs grany jest co roku o tej samej porze – na przełomie sierpnia i września (między 13 sierpnia, a 13 września – oczywiście daty są nieprzypadkowe).

Właśnie nadchodzi 11 edycja js13kgames. My oczywiście mamy urwanie głowy – mąż dopina sponsorów, nagrody i stronę techniczną, ja graficzę grafiki, a potem gram w te wszystkie wspaniałe gry i udzielam słów profesjonalnego feedback’u jako ekspertka od Web Monetyzacji.

Opowiadam Ci o tym wszystkim trochę dla wytłumaczenia się, dlaczego jestem ostatnio mniej aktywna na MAMAdesigner, a trochę też dlatego, żeby zachęcić Cię do odwiedzenia strony konkursujuż od soboty, przez miesiąc będą pojawiały się tam gry – prawdopodobnie sporo z nich będzie super fajna. Na koniec ogłosimy zwycięzców. A może Ty jesteś twórczynią/twórcą gier? Może chcesz wziąć udział w js13kgames 2022? Zachęcam 🙂

2. MIJAJĄCY TYDZIEŃ NA BLOGU

Na szczęście udaje mi się jeszcze dzielić uwagę pomiędzy wspomnianym wyżej konkursem, a MAMAdesigner, a to za sprawą kosmicznego contentu 😜🌟 Dobrze to zaplanowałam – kosmiczny sierpień i tak miałby miejsce w naszym domu, kosmiczne plakaty i tak musiałyby powstać, a przy okazji mogłam podzielić się nimi z Czytelnikami bloga.

3. PLANY NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

W tym tygodniu wjedzie kosmiczna girlanda – to kolejny element dekoracyjny, którym przyozdobimy nasz dom z okazji nocy spadających gwiazd. Przypominam – bądź z nami 12.08 po 22 – jeśli pogoda dopisze będziemy wypatrywać Perseidów.

💛💛💛 A jaki projekt zaprząta Twoją głowę w sierpniu?

Uściski!
Ewa

Powrót do archiwum listów