#18 – Niedziela 17.07.2022

Powrót do archiwum listów

Cześć,

O czym w dzisiejszym newsletterze?

  1. KILKA NEWSÓW O EMOTKACH, CZYLI JAK ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ EMOJI?
  2. STYL GRANIA BĘDZIE MIAŁ ZNACZENIE – O CIEKAWYM PATENCIE ELECTRONIC ARTS
  3. MIJAJĄCY TYDZIEŃ NA BLOGU
  4. PLANY NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

Mamy poniedziałek, czyli newsletter wyszedł z opóźnieniem. Opóźnienie wzięło się stąd, że w niedzielę balowałam na urodzinkach bratanka 🥳😄 Było super, więc niczego nie żałuję 😉😄

1. KILKA NEWSÓW O EMOTKACH, CZYLI JAK ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ EMOJI?

Przy okazji, w minioną niedzielę, 17 lipca, obchodziliśmy także Światowy Dzień Emotikon (World Emoji Day). Naszym planem na ten dzień było obejrzenie filmu „Emotki. Film„.

Oprócz seansu, postanowiłam w ramach świętowania poszukać ciekawostek o tych uroczych obrazkach.

I tak oto poznałam kilka emotek, które nie znaczą tego co nam się wydaje, odkryłam, że Światowy Dzień Emoji obchodzimy 17 lipca, ponieważ taka data widnieje na emotikonce kalendarza w systemie iOS, oraz poznałam kandydatów na nowe emotikonki, które we wrześniu pojawią się na naszych telefonach.

Przy okazji – moimi ulubionymi emotkami są żółte serce 💛 i „idealnie” 👌? A jacy są Twoi faworyci?

2. STYL GRANIA BĘDZIE MIAŁ ZNACZENIE – O CIEKAWYM PATENCIE ELECTRONIC ARTS

Niedawno natknęłam się na artykuł w serwisie eurogamer.pl, zatytułowany Tytuły EA wygenerują treści na bazie naszego stylu grania? Ujawniono nowy patent firmy. Opisywany jest w nim patent PERSONA DRIVEN DYNAMIC CONTENT FRAMEWORK, którego założeniem jest dynamiczne generowanie zawartości rozgrywki, w odniesieniu do stylu gry gracza. Autor artykułu rozważa w jakich sytuacjach zastosowanie takiego rozwiązania byłoby czymś ciekawym i wyraża obawę, że technologia zostanie użyty głównie do tworzenia spersonalizowanych reklam.
Sama technologia jest oczywiście niezwykle ciekawa. Choć podobnie jak autor artykułu zauważam jej plusy i minusy, bez wątpienia jest to coś, czego rozwój warto śledzić.

Możemy oburzać się na personalizowane reklamy i śledzenie naszej aktywności, jednak dla mnie, w idealnym „świecie tęczy i jednorożców” zadaniem personalizacji jest zaserwowanie nam najpotrzebniejszych informacji, odsianie szumu, skrócenie czasu poszukiwania, itp.
Świadomość zaawansowania technologii i obecnych w niej mechanizmów to nasza tarcza ochronna, dzięki której możemy korzystać z jej dobrodziejstw.

3. MIJAJĄCY TYDZIEŃ NA BLOGU

Niedawno pisałam o moim wypaleniu, tymczasem już drugi tydzień z rzędu większość blogowych planów idzie zgodnie z… planem 🤨

Sekret tkwi w wyświechtanym niemal – odpuszczaniu. Kiedy przyznałam się sobie samej, że zmuszałam się do pisania na bloga, naturalnym krokiem było zaprzestanie zmuszania się. Różnica polega na tym, że zmuszając się nie miałam sił tworzyć nowych treści, a odpuszczając miałam ochotę. Ot taki paradoks.

Wtorkowy wpis z wakacyjnymi naklejkamistworzyłam jeszcze w zeszłym tygodniu, więc ten post publikowałam na luzie. Natomiast jeśli chodzi o czwartek, to… zadziała się magia…
Miałam zmierzyć się z postem, do którego zabierałam się już kilka razy. Nadal coś nie grało, w dodatku wyskoczył mi spontaniczny wyjazd do Krakowa – akurat w czwartek. To nie były najbardziej komfortowe warunki do tworzenia na luzie. W środę wieczorem byłam już tak zmęczona nadganianiem wszystkiego przed wyjazdem, że zasypiałam z myślą – trudno, wpisu nie będzie. Z lekkim zdziwieniem obudziłam się w czwartek rano z gotowym postem w głowie i to na tyle wcześnie, żeby opublikować go jeszcze przed wyjściem 🤯 W taki sposób odblokowałam twórczą niemoc i powróciłam do serii wpisów opowiadających o tym, jak to z moją córką robimy naszą pierwszą wspólną grę mobilną.

4. ZAPOWIEDZI NA NASTĘPNY TYDZIEŃ

Tym razem Instagram już wie, a Ty dowiadujesz się dopiero teraz, że:

– we wtorek opublikuję plakat i kolorowankę z przepisem na lody,
– w czwartek podzielę się kilkoma grami/apkami, w które ostatnio gramy/klikamy,
– a w niedzielę podsumuję tydzień w newsletterze.

💛💛💛 <- To te emotki, o których wspominałam 😉

Uściski!
Ewa

Powrót do archiwum listów