Karty do ćwiczenia działań matematycznych

Niedawno pisałam Wam o naszym słoiku oszczędności i o tym jak rozmawiamy z córką o finansach, a także o tym, jak robię z nią naszą pierwszą wspólną grę mobilną. Nie ukrywam, że żadna z tych rzeczy nie mogłaby się zadziać, gdybyśmy nie wsparli najpierw podstaw – czyli liczenia!

Trudno gadać o oszczędzaniu, kiedy Dziecko nie wie, czym jest dodawanie. A do programowania gry matma też się przydaje. Ale to też nie jest tak, że raz coś wytłumaczymy i załatwione. Tak jak języki, tak i matematykę należy trenować.

Trochę przeraża mnie, że karty pracy przynoszone przez córkę z Przedszkola są takie… nudne. Pewnie na zajęciach mają jeszcze do tego element zabawy, ale taka karta jako praca domowa jest po prostu mało atrakcyjna. I o ile Dziecię nie ma problemów z liczeniem, o tyle ze zmuszeniem się do przysiądnięcia nad tymi kartami już tak. Bardzo zależy mi na uatrakcyjnieniu nauki w naszym domu, dlatego w odpowiedzi na nudne karty pracy przygotowałam kolorowe karty z cyframi i znakami działań matematycznych. Z kart można przygotować kilka zagadek do rozwiązania przez Dziecko, albo można zagrać przy ich użyciu w grę – losujemy w ciemno jakąś cyfrę, potem znak działania, a potem znów cyfrę. Istnieje ryzyko, że wylosujemy np. 8:3 i będzie kłopot z ułamkami, ale ja zaobserwowałam, że moje Dziecko wtedy właśnie próbuje znaleźć odpowiedź z podwójnym zaangażowaniem.

A, no i całość można zamknąć w zgrabnym pudełeczku, żeby karty po skończonej zabawie nie walały się po domu 😉

To jak? Przyłączacie się do naszej zabawnej matematyki?

LICENCJA

Pliki kart do ćwiczenia działań matematycznych oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samych plików, jak i wydruków z nich powstałych. Ani pliki, ani treści w nich zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie kart do ćwiczenia działań matematycznych do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl.

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod tym samym adresem (kontakt@mamadesigner.pl).

LINKI DO POBRANIA KART DO ĆWICZENIA DZIAŁAŃ MATEMATYCZNYCH

Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły wydruku, a także link do pobrania darmowego pliku.

Szczegóły wydruku:

  • Rodzaj pliku: .jpg
  • Format pliku: A4
  • Kolorystyka: kolor
  • Zalecana grubość papieru: grubszy (np. z bloku technicznego, u nas papier o gramturze 200g/m2)
  • Rodzaj wydruku: jednostronny
  • Ilość stron do wydruku: 1×3 (trzy oddzielne pliki po 1 stronie, cyfry można od razu wydrukować podwójnie – będzie podwójna zabawa)

Jeśli szukacie podobnych materiałów, to polecam Waszej uwadze nasz dział edukacyjny, a w szczególności materiały matematyczne 🙂

Do usłyszenia już wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *