#20 – Poniedziałek 01.08.2022

Powrót do archiwum listów

Cześć,

O czym w dzisiejszym newsletterze?

  1. PRZEMYŚLENIA NA TEMAT WARTOŚCI NASZYCH „SERDUSZEK”
  2. MIJAJĄCY TYDZIEŃ NA BLOGU
  3. PLANY NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

Wychodzenie z Covida i powikłań po poprzednim chorowaniu miało u mnie swoją cenę – cały tydzień na zwolnionych obrotach. Stąd znów nie zrobiłam prasówki i ominęło mnie całe mnóstwo news’ów, no i blog świecił pustkami. ALE…! ⬇️

1. PRZEMYŚLENIA NA TEMAT WARTOŚCI NASZYCH „SERDUSZEK”

Coś tam jednak przeczytałam – tym razem były to głównie newslettery innych twórczyń i twórców. To, co wśród nich wyłapywałam, to przebijający się motyw wartości naszego czasu. Że czas i tak upłynie, że to co było już nie wróci, że wielozadaniowość jest spoko, ale w niektórych sytuacjach warto spróbować skoncentrować się na jednej rzeczy. Zewsząd docierały do mnie przemyślenia, że czas – nasz czas jest bardzo cenny i powinniśmy go dobrze wykorzystać.

Dorzucę do tych przemyśleń coś od siebie, bo chodzi to za mną już od dawna. Uprzedzam – to może być lekka kontrowersja, bo moje zdanie jest różne od przekonań wielu twórczyń i twórców (nie wszystkich, po prostu wielu).
Nasze „lajki” i serduszka są bardzo cenne. Nie zgadzam się z powtarzanym przez wielu – to Cię nic nie kosztuje – kliknij.
Po pierwsze poświęcamy czas na zapoznanie się z cudzymi treściami, a jak już wiemy – ma on ogromną wartość. Po drugie – nie oszukujmy się – serduszko jest wyrażeniem naszej opinii, a dla niektórych publiczne wyrażenie opinii to ogromny krok poza strefę komfortu. Po trzecie – jeśli będziemy słyszeć, że nasze serduszko niewiele kosztuje, bo to tylko klik, to może tak samo podejdziemy do treści za które „serduszkujemy” – obejrzymy po łebkach, odklikamy i pójdziemy dalej?

Nasz czas w sieci może być tak samo wartościowy jak czas w realu. Możemy poznać cudze zdanie, przygody, poczytać o ciekawostkach – wystarczy tylko nie konsumować tego jak coś, za co dajemy niewiele kosztującego lajka.

2. MIJAJĄCY TYDZIEŃ NA BLOGU

I choć nie zaproszę Cię dziś do skonsumowania moich treści na blogu, bo w minionym tygodniu nie napisałam ani słowa, to wierzę, że kolejne wpisy będą dla Ciebie wartościowe i będą częścią dobrze spędzonego czasu w sieci.

3. PLANY NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

A jeśli interesujesz się kosmosem, to koniecznie zaglądaj do mnie przez cały sierpień. W tym tygodniu wjadą kosmiczne plakaty, a w kolejnych jeszcze więcej materiałów nie z tej ziemi 😉 Bo sierpień to miesiąc spadających gwiazd. Bądź z nami 12.08 po 22 – jeśli pogoda dopisze będziemy wypatrywać Perseidów.

💛💛💛 To jak to jest z Twoimi „lajkami”? Są dla Ciebie cenne, czy nie przywiązujesz do nich wagi?

Uściski!
Ewa

Powrót do archiwum listów