#19 – Niedziela 24.07.2022

Powrót do archiwum listów

Cześć,

O czym w dzisiejszym newsletterze?

  1. MEDIA I DZIECI – CENNE RADY OD @trzykropki_ksiegarnia
  2. MIJAJĄCY TYDZIEŃ NA BLOGU
  3. PLANY NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

Dziś będzie ultra krótko, bo nie mam siły. Nie mam siły, bo jestem chora (znowu!). W dodatku na dwie choroby na raz, a jedną z nich jest znany i nielubiany Covid. Jest ok, leki działają, widzę poprawę, ale pewnych rzeczy nie przeskoczę.

1. MEDIA  I DZIECI – CENNE RADY OD @trzykropki_ksiegarnia

W mijającym tygodniu nie robiłam tradycyjnej prasówki, więc wiele newsów mnie ominęło, ale kiedy trochę bezrefleksyjnie przeglądałam Instagrama trafiłam na przypominajkę Uli Rodziewicz-Kropiwnickiej z @trzykropki_ksiegarnia o jej wyróżnionej relacji dotyczącej dzieci i mediów. Ula wyjaśnia w tej relacji, jak to jest u nich w domu – jakie mają podejście do korzystania z telefonów, komputerów, gier, itp. przez ich dziecko i jest to podejście godne polecenia.
Z wieloma przemyśleniami Uli zgadzam się w 100%, np. że to odpowiedzialność rodziców, aby pokazać dziecku, że komputer to nie tylko gry.

2. MIJAJĄCY TYDZIEŃ NA BLOGU

Leciałam z kolejnymi wpisami jak rakieta, ale choroby okazały się skuteczną blokadą. Nim mnie rozłożyło opublikowałam plakat i kolorowankę z przepisem na domowy sorbet truskawkowy.

Pojawiła się nawet myśl, żeby z tych moich dotychczasowych plakatów i kolorowanek z przepisami stworzyć coś w rodzaju książki kucharskiej 😂

Nie udało się natomiast opublikować listy gier i apek, w które ostatnio gramy/klikamy. A gramy i klikamy całkiem sporo – więcej niż planowałam, bo mamy wakacje od przedszkola. Mieliśmy śmigać po miejskich atrakcjach i zaliczyć kilka krótkich wypadów poza miasto, ale nie przewidzieliśmy domowej izolacji. Stąd właśnie wzmożone granie, ale już na spisanie tego i opublikowanie brakło sił.

3. PLANY NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

Pisać o planach? Trudno teraz ocenić mi, kiedy będę w stanie znów zebrać siły do pisania. Mam teraz taki trochę budyń z mózgu, a przy pisaniu jednak potrzebuję go w lepszej kondycji.

No dobra – jeśli będzie dobrze, to we wtorek wjedzie wpis-inspiracja z pomysłami na „lodowe przyjęcie”, a w czwartek albo zaległa lista gier, albo wpis merytoryczny o lootboxach.

💛💛💛 Jak Ty się miewasz? Jak Twoje zdrowie, wakacje i poziom energii?

Uściski!
Ewa

Powrót do archiwum listów