#11 – Wrzesień 2021

Powrót do archiwum listów

Witaj,

No to sobie postanowiłam. Może pamiętasz, jak w sierpniowym mailu pisałam, że we wrześniu, niezależnie od dotychczasowych tradycyjnych już treści na blogu, będą pojawiały się też wpisy związane z grami dla Dzieci, czy nawet ogólnie z technologią w życiu Dzieci? Właśnie to postanowienie sprawiło, że wrzesień okazał się rekordowym miesiącem pod względem nowych publikacji.
Choć to sprawdzić ⬇️

PODSUMOWANIE WRZEŚNIA:

We wrześniu na blogu ukazało się aż 8 nowych postów.

Zaczęłam od szarlotkowej kolorowanki, która dopełniła naszą tradycję waniliowej szarlotki na pierwszego września. Dzięki temu miło i smacznie weszliśmy w nowy miesiąc.
Kolorowanka i plakat z przepisem na szarlotkę.

Następnie nadgoniłam zaległy wpis z wakacyjnymi naklejkami, których użyłyśmy z córką do ozdobienia naszego wakacyjnego pamiętnika. To z kolei odrobinę przedłużyło nam wakacyjny klimat.
Nasz pamiętnik z wakacji i szablon wakacyjnych naklejek.

Później pojawiły się tematy mocno szkolne, czyli szablony wspomagające naukę pisania. Córka wybrała szablon ze szlaczkami, co bardzo mnie ucieszyło, bo sama tak uczyłam się pisania.
Szablony do nauki pisania.

Kolejny wpis to była zmiana w tradycyjnym harmonogramie, bo był to wpis czwartkowy, związany ze wspomnianą we wstępie technologią w życiu Dzieci, a właściwie zapowiedź takich wpisów.
#apkidlamałejłapki – instagramowy eksperyment, po którym poczułam apetyt na więcej.

Wrzesień, szkoła, nowa organizacja – to wszystko skłoniło mnie do napisania postu o moich ulubionych aplikacjach do zarządzania zadaniami i czasem.
Aplikacje do planowania i organizacji, których używam.

Później było też coś mniej edukacyjnego, a bardziej dekoracyjnego, czyli plakaty brokułowy i plakat podróż balonem.
Darmowy brokułowy plakat.
Podróż balonem – darmowy plakat do pobrania.

A między nimi kolejny czwartkowy wpis technologiczny, startujący cykl postów opowiadających o tym, jak z córką będziemy robiły naszą pierwszą wspólną grę mobilną.
Robimy naszą pierwszą grę – cz. 1

Myślę, że równowaga pomiędzy rodzajem treści została zachowana i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Prawda jest jednak taka, że kosztowało mnie to sporo wysiłku i nie wiem, czy dalej podołam w takiej konfiguracji. A to i tak nie jest jeszcze max tego, co chciałabym wprowadzić na bloga. Daję sobie czas trzech najbliższych miesięcy do testowania różnych rozwiązań i konfrontowania tego z moimi dotychczasowymi zobowiązaniami. Jak wypali, to od stycznia będą pojawiały się regularnie wpisy we wtorki i w czwartki. Jeśli nie, to w najgorszym wypadku będzie po staremu, czyli wtorkowe wpisy z ogólnym-designerskim contentem i co jakiś czas coś o grach.

PAŹDZIERNIKOWE ZAPOWIEDZI:

Opowiem Ci o tym, co zapisałam sobie w planach na październik…

1. Na początek wjadą kolorowe plakaty z balonikami, bo październik zawsze kojarzył mi się z szaro-burą pogodą, więc chcę go trochę pokolorować.
2. A propos kolorowania – będą i kolorowanki.
3. W klimatach szkolnych też coś się znajdzie – sprawdzimy jak kolorowe baloniki odnajdą się w kartach pracy.
4. Pod koniec miesiąca wrzucę na bloga szablon pojemników na popcorn z halloweenowym motywem, bo my na pewno takich będziemy potrzebować na naszej domowej imprezce 😉
5. Pomiędzy tymi wszystkimi powyższymi wpisami będą pojawiały się czwartkowe wpisy technologiczne – jak dobrze pójdzie będą 4, jak trochę gorzej 2. Na pewno możesz spodziewać się drugiej części z cyklu „Robimy naszą grę”.
6. Trzymaj też kciuki za KONKURS! Tak, tak – właśnie dogrywam szczegóły i być może jakoś w połowie miesiąca uda się wystartować konkurs z fajnymi nagrodami książkowymi.

COŚ EKSTRA DLA MOICH SUBSKRYBENTÓW:

To teraz czas na bonusiki. Powiem szczerze, że to taki motywator też dla mnie 😉

POBIERAM PLAKAT „DREAM BIG”

Pozdrawiam Cię serdecznie i do usłyszenia,
Ewa

Powrót do archiwum listów