Gry i aplikacje mobilne dla Dzieciaków #7

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o gry dla dzieci, to wchodzimy z córką w coraz poważniejsze produkcje. Młoda już nie zadowoli się prostymi puzzlami. Pojawiają się u nas tytuły znane i lubiane na całym świecie, takie jak np. słynny Minecraft.

W pewnym momencie wiedziałam, że nie unikniemy grania w modne gry. Wiele z nich jest modnych nie bez przyczyny – to są na prawdę fajne, wciągające produkcje. Wspomniany wyżej Minecraft daje ogrom możliwości i wcale nie dziwię się, że Dzieciaki lubią w niego grać.

Dziś podzielę się z Wami trzema tytułami, które ostatnio się u nas przewijają.

W naszym cyklu wpisów o grach/aplikacjach, w które gramy/klikamy (lub graliśmy) budujemy powoli coś w rodzaju bazy gier i aplikacji mobilnych dla Dzieciaków.

Do zestawienia trafiają gry, które spełniają w mniejszym lub większym stopniu poniższe 7 kryteriów. Wszystkie zostały dokładnie opisane we wpisie Moja „betonowa zapora”, czyli jak znajduję gry mobilne odpowiednie dla mojego Dziecka, poniżej zostawiam krótkie podsumowanie owych kryteriów:

 1. Mają ocenę treści PEGI 3 (lub podobne), a u nas ostatnio też PEGI 7.
 2. Mają stonowane animacje.
 3. Mają estetyczną i sensowną grafikę.
 4. Mają możliwie najprostsze menu nawigacyjne oraz sterowanie.
 5. Są w jakiś sposób pożyteczne dla mojego Dziecka.
 6. Są dostępne.
 7. Nie ma w nich reklam, lub reklamy nie są uciążliwe.

Ostatnio z córką gramy/klikamy w:

1. Toca Life World od Toca Boca

Gdybym miała krótko opisać, na czym polega ten typ gier, to nazwałabym je „wirtualne lalki”. W grze Toca Life World możemy tworzyć własne postaci, światy i odgrywać historie. To jak zabawa lalkami na urządzeniu mobilnym. Grafika w tym przypadku jest wyjątkowo urocza i spójna, więc obie z córką bardzo lubimy tą grę.

Szczegóły techniczne (stan z dnia 26.01.2023)

 • Cena: Bezpłatna wersja podstawowa (zakupy w aplikacji – można dokupić stroje, światy, i inne elementy)
 • Reklamy: Brak
 • Język: angielski
 • System operacyjny: Android i iOS.

Zagraj w Toca Life World na Android

Zagraj w Toca Life World na iOS

2. Minecraft od Mojang Studios

To gra z klasyfikacją PEGI 7 na Google Play i 9+ na App Store. Nie jest to zatem gra przeznaczona dla najmłodszych. U nas już jest grana. Nasza siedmiolatka dostała zielone światło na jeden z trybów dostępnych w grze – ten najłagodniejszy, czyli kreatywny, w którym można budować rozmaite budowle i kreować świat według własnego uznania.

Trybów rozgrywki i opcji mamy do wyboru znacznie więcej – my dopiero poznajemy świat Minecrafta, więc odsyłam Was do strony przygotowanej przez twórców.

Szczegóły techniczne (stan z dnia 26.01.2023)

 • Cena: 33,99 zł Google Play; 39,99 zł App Store; (możliwe zakupy w aplikacji)
 • Reklamy: Brak
 • Język: m.in. polski
 • System operacyjny: Android, iOS.

Zagraj w Minecraft na Android

Zagraj w Minecraft na iOS

3. Barbie Dreamhouse Adventures od Budge Studios

Kolejna gra typu „zabawa lalkami”. Z grami od Budge Studios jest taka sprawa, że są to trochę takie gry „pułapki”. Większość tytułów jest na licencjach, więc zawierają znane i lubiane przez Dzieciaki postaci ze świata bajek. Taka Barbie – któż o niej nie słyszał? Dzieci chętnie grają postaciami, które dobrze znają. A Budge Studios udostępnia gry w interesujący sposób. Podstawa jest możliwa do pobrania za darmo, ale zawiera ona na prawdę okrojony kawałeczek pięknego, kolorowego świata. Wszystkie dodatkowe opcje są dostępne za gotówkę. Metody monetyzacji bywają różne – możemy wykupić miesięczną subskrypcję, po której wygaśnięciu znów nie będziemy mieć dostępu do dodatkowych treści. Może to być kupowanie dodatków „na zawsze”, ale małymi porcjami, w efekcie czego, żeby skompletować cały świat musimy wydać całkiem pokaźną sumkę.

U nas gry od Budge okazały się świetnym polem do nauczenia córki podstaw ekonomii i zarządzania budżetem 😉 Do zakupu dodatkowych treści wykorzystywała własne kieszonkowe i musiała się czasem nieźle nagłowić, czy serio tak bardzo, bardzo potrzebuje jakiegoś dodatku 😉

Szczegóły techniczne (stan z dnia 26.01.2023)

 • Cena: Bezpłatna – podstawa (dodatki płatne – zakupy w aplikacji)
 • Reklamy: Brak
 • Język: angielski
 • System operacyjny: Android, iOS.

Zagraj w Barbie Dreamhouse Adventures na Android

Zagraj w Barbie Dreamhouse Adventures na iOS

To tyle na dziś.

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *