Najfajniejsze gry mobilne dla Dzieci w 2021 roku – to nie jest zestawienie, którego szukasz

Kiedy wpadłam na pomysł wpisu o najfajniejszych grach mobilnych dla Dzieci w 2021 roku byłam pewna, że wystarczy wpisać w google odpowiednią frazę i skierować swoje kroki do znanych dużych serwisów zajmujących się tematem gier, żeby pozyskać wiedzę na ten temat.

Po tym jak pierwsze wyniki w żaden sposób nie dostarczyły mi odpowiedzi zaczęłam zastanawiać się, czy przypadkiem nie postawiłam przed sobą zadania niemożliwego do wykonania. Przecież rynek gier mobilnych jest tak dynamiczny i szeroki, że chyba trudno o jedno konkretne zestawienie. Zaczęłam modyfikować frazy i dostawałam co najwyżej zestawienia najlepszych gier mobilnych w 2021 – kropka. A mnie chodzi o apki dla Dzieci.

W dodatku szybko okazało się, że słowo najlepsze, czy w innych konfiguracjach najfajniejsze, najciekawsze, topowe… ma zupełnie nieokreślone kryteria.

Każdy sklep, każdy system operacyjny, każdy wydawca ma swoich faworytów. Odnaleźć się w tym szaleństwie zupełnie nie sposób. Oczywiście nastoletni i dorośli gracze wiedzą, że nie wypadało w tym roku nie zagrać w GTA, League of Legends, czy Among Us!

Zapewne na dniach będą pojawiały się kolejne zestawienia poszczególnych wydawców, mówiące o tym, kto u nich był najlepszy z najlepszych i pewnie niektóre tytuły będą się powtarzały u wszystkich (a może nie?)

Najlepsze z najlepszych, czyli z największą liczbą graczy, grających aktywnie, najbardziej dochodowe, z najwyższą liczbą gwiazdek, najpochlebniejszymi komentarzami.

Apple już opublikowało takie zestawienie i tu ciekawostka – aplikacją roku na IPhone została apka dla Dzieci – Toca Life World od Toca Boca.

Toca Life World od Toca Boca

Mamy więc już obstawioną jedną pozycję na liście najfajniejszych gier mobilnych dla Dzieci w 2021. Ale przydałoby się tego więcej.

W bestsellerach na Gooogle Play na pierwszym miejscu widnieje Minecraft, a w przeróżnych zestawieniach większych i mniejszych portali przewijają się takie tytuły jak Harry Potter, Super Mario Run czy wspomniane już wyżej Among Us! (choć to gra nie dla najmłodszych).

Ale znowu – co u jednych bije rekordy popularności, u drugich może być gdzieś w połowie stawki. I bądź tu człowieku mądry.

Dlatego wpadłam na inny pomysł. W 2022 zaczynam na poważnie zbierać dla Was perełki i nowości z kategorii gier dla Dzieci. Wpisy będą pojawiały się w zapoczątkowanym już cyklu #apkidlamałejłapki (Gry i aplikacje mobilne dla Dzieciaków), a na koniec roku łatwo i przyjemnie wybiorę dla Was moich faworytów – przetestowanych na żywym organizmie i poddanych mojej betonowej zaporze wartościowych gier mobilnych dla Dzieci.

Co Wy na to?

Możecie też zajrzeć do trzech artykułów ze wspomnianego cyklu, które pojawiły się w tym roku, czyli Gry mobilne dla Dzieciaków #2, Gry i aplikacje mobilne dla Dzieciaków #3 oraz Gry i aplikacje mobilne dla Dzieciaków #4 i wybadać, jakie apki znajdują swoje miejsce w moich rankingach.

I choć nie jest to zestawienie, którego zapewne szukaliście, to wierzę, że będziemy się tu spotykać regularnie w cyklu #apkidlamałejłapki i na koniec 2022 będę mogła przedstawić Wam zestawienie najfajniejszych aplikacji mobilnych dla Dzieci 2022 roku, bez dopisku to nie jest zestawienie, którego szukasz 😉

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *