Gry DIY, które możecie zrobić z Dziećmi w Dniu Dziecka

W naszym domu bardzo lubimy Dzień Dziecka. Jest to okazja do beztroskiej zabawy nie tylko dla naszej córki, ale i dla nas – rodziców.

Robimy wtedy pyszne przekąski, przygotowujemy szereg super aktywności (w tym dniu wyjątkowo pozwalamy sobie na MEGA BAŁAGAN) i korzystamy, że cała trójka uwielbia gry.

W dzisiejszym wpisie chciałam przedstawić Wam wszystkie nasze gry z kategorii ZRÓB TO SAM, które znajdziecie na blogu. Zebrałam je w jednym miejscu, żeby zaoszczędzić Wasz czas 😉 Może któraś z nich przypadnie Wam do gustu i stanie się jedną z atrakcji podczas Waszego świętowania Dnia Dziecka 🙂

Gotowi? No to ruszamy!

MEMORY

Gra ćwicząca skupienie i zapamiętywanie. Na naszym blogu znajdziecie aż trzy warianty tej gryabstrakcyjny z różnymi kształtami, matematyczny z cyframi i uroczy z leśnymi zwierzątkami.

Po abstrakcyjne memory zapraszam tutaj, po matematyczne tu a po leśne tutaj.

DOMINO

Domino do samodzielnego przygotowania pojawiło się u nas dwa razy – pierwszy wariant zakłada przygotowanie tej gry na bazie kamieni, drugi wymaga przygotowania masy sodowej i ulepienia z niej kafelków.

Instrukcję wykonania kamiennego domino znajdziecie tutaj, a po sposób wykonania sodowego domino zapraszam tu.

ZMYSŁAKI

Nasza autorska gra o zmysłach. Jest bardzo zwariowana, bo skłania do refleksji nad takimi pytaniami, jak np. jak smakuje pociąg, albo jakie dźwięki wydaje trawa?! W grze nie ma elementu rywalizacji, jest natomiast miejsce na popisy wyobraźni. Polecam też do zapoznania się z opisami głównych bohaterów – zawierają one elementy edukacyjne.

Całą grę, która ukazywała się na blogu stopniowo – w pięciu wpisach. W części piątej macie wszystkie potrzebne linki do poszczególnych elementów i odsyłacze do poprzednich części, jeśli jesteście ciekawi jak powstawała ta gra.

PIŁKA I WORECZKI

Jeśli macie ochotę na gry ruchowe, to na naszym blogu znajdziecie przepis na samodzielne wykonanie filcowej piłki i domowe woreczki sensoryczne.

CZARNY PIOTRUŚ

Ponieważ lubię łączyć przyjemne z pożytecznym, często wprowadzam do swoich gier dla dzieci aspekt edukacyjny. Przykładem jest gra matematyczny Czarny Piotruś. Jest to moja wariacja na temat kultowej gry karcianej. Pary kart tworzą liczby od 1 do 12, a Czarnym Piotrusiem (bez pary) jest trzynastka.

Zasady i pliki do pobrania grafik do druku znajdziecie w tym wpisie.

KÓŁKO I KRZYŻYK

To jedna z naszych najświeższych gier. Samo jej przygotowanie to świetna zabawa, a potem można jeszcze grać i grać i grać 😉

Instrukcję i wskazówki, jak wykonać kółko i krzyżyk z malowanych kamieni znajdziecie w tym wpisie.

Czy upatrzyliście coś dla siebie i Waszych dzieci w tym zestawieniu? Dajcie znać w komentarzach, w którą grę macie ochotę zagrać 😉

Do usłyszenia wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *