Walentynkowa dekoracja DIY

Wielkimi krokami zbliża się do nas okazja zwana walentynkami. Pewnie zauważyliście już te wszechobecne serduszkowe czekoladki, misie i czerwone dekoracje. My Walentynkom nie mówimy nie, lubimy to święto. W przedszkolu mojej córki będzie Bal Przyjaźni, a każdy bal to super sprawa 😉 Ponieważ chcemy wbić się w walentynkowy klimat, postanowiłyśmy zrobić prostą serduszkową dekorację i chętnie podzielimy się z Wami instrukcją krok po kroku.

Kiedy sama byłam w podstawówce liczyło się to, czy i ile walentynkowych kartek zbierze się 14go dnia lutego. Bardziej zaawansowani w wyrażaniu uczuć młodzi nastolatkowie prześcigali się w kupowaniu sobie uroczych pluszaczków, czekoladek, czerwonych róż i tego typu gadżetów, choć nie mam pojęcia, skąd brali na to kasę, skoro niekiedy ledwo starczało na gumę do żucia i Bravo (albo Bravo Girl) ;D
Cieszę się, że dziś jest to okazja do wyrażania ciepłych uczuć, takich jak np. przyjaźń. Kartki-walentynki robimy ręcznie dla każdego dziecka w grupie. Przy okazji dowiedziałam się, kogo moje dziecko uważa za swojego przyjaciela i skąd takie uczucia i to jest dla mnie ogromnie cenne 😉 No i ten wspólnie spędzony czas z papierem, nożyczkami i klejem… Albo taśmą klejącą, jak w przypadku naszej dzisiejszej dekoracji. Zapraszamy Was serdecznie na nasze dzisiejsze DIY.

Lista rzeczy potrzebnych do własnoręcznego wykonania serduszkowej dekoracji nad łóżko:

  1. kilka papierowych serduszek – serduszka wydrukowaliśmy używając tego szablonu. Do druku wykorzystaliśmy papier w 3 kolorach – białym (6 sztuk), pastelowo różowym (5 sztuk) i jedno serduszko w naszym ukochanym żółtym kolorze
  2. nożyczki do wycięcia serduszek
  3. nitka – u nas biała
  4. taśma klejąca do przymocowania nitki
  5. patyk długości ok. 50cm
  6. nylonowa wstążka do zawieszenia patyka.

Protips (podpowiedzi):

  1. serduszek nie trzeba drukować – można narysować jedno, wyciąć i odrysować na kolorowych papierach ręcznie
  2. jeśli mamy krótszy patyk można użyć mniejszych serduszek, a jeśli dłuższy – większych

Jak własnoręcznie wykonać walentynkowy mobil nad łóżko? Instrukcja krok po kroku:

Krok 1
Na dobry początek wycięłyśmy nasze serduszka – 6 białych, 5 pastelowo różowych i 1 żółte – uważamy jednak, że kombinacji może być znacznie więcej, to tylko kwestia wyobraźni.

Krok 2
Przygotowałyśmy 4 kawałki nitki o długości ok 50-60cm. Przy pomocy 1-2cm kawałka przezroczystej taśmy klejącej przymocowałyśmy nitkę do serduszka w taki sposób, jak widać na poniższym zdjęciu. Na tej samej nitce umocowałyśmy wyżej kolejne serduszko i jeszcze jedno – w sumie trzy białe serduszka na pierwszej nitce, dwa różowe na drugiej nitce, trzy białe i jedno żółte na trzeciej nitce i trzy różowe serduszka na czwartej nitce.

Krok 3
Nitki z umocowanymi do nich serduszkami przywiązałyśmy do patyka w równych odstępach, a do patyka przywiązałyśmy nylonową tasiemkę, która posłużyła za wieszak.

Krok 4
Zawiesiłyśmy naszą dekorację nad łóżkiem i odwróciłyśmy serduszka frontem do przodu, tak żeby ukryć mocowania z taśmy klejącej. Dekoracja gotowa.

Od razu przyznam się Wam, że nasza dzisiejsza dekoracja zdradza, w którym kierunku ewoluuje kolorystyka pokoju mojej córki 😉 Przez blisko cztery lata broniłam się dzielnie przed wszechogarniającą różowością, ale jednocześnie doskonale zdawałam sobie sprawę, że w którymś momencie różowy to będzie jedyny liczący się kolor dla mojego dziecka 😀 Ten czas właśnie nadszedł. Na szczęście nie oznacza to rezygnacji z żółtego (uff), a na blogu na pewno będę udostępniać różnokolorowe materiały, ale dla mnie osobiście kończy się pewna era… A jakie kolory królują w świecie Waszych dzieci?

Oprócz dzisiejszego walentynkowego DIY, polecam Waszej uwadze również przepis na ręcznie robione czekoladki w uroczym pudełeczku i cuda, które można stworzyć z patyka.

Do usłyszenia!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *