Drugie urodziny MAMAdesigner + prezent

Witajcie Kochani,
Właśnie mija drugi rok działalności bloga MAMAdesigner i tak jak rok temu zamierzam dziś troszkę poświętować.

Co znajdziecie w dzisiejszym wpisie:

HISTORIA MAMAdesigner

Dawno, dawno temu byłam sobie grafikiem. Takim z wykształcenia, zamiłowania i zatrudnienia. Grafika wypełniała mi życie na maksa. Uwielbiałam tworzyć, projektować, próbować nowych rzeczy, stawiać sobie wyzwania, szlifować umiejętności do perfekcji – robiłam to, co lubiłam. W trakcie tego wszystkiego na świecie pojawiło się moje dziecko, moja najcudowniejsza, najukochańsza, jedyna i niepowtarzalna córeczka. Jako młoda mama miałam na głowie sporo nowych rzeczy i wyzwań, ale takich zupełnie innych – nie związanych za bardzo z projektowaniem. Czasem rozmyślałam nad optymalizacją kształtu pieluszki, czy ustawiałam pluszaki w porządku kolorystycznym, zgodnie z kołem barwnym, ale tęskno było mi do mojego dawnego życia.
Kiedy córka stanęła na własnych nogach 😉 postanowiłam dodać odrobinę designerskiej magii do naszego życia i tak narodził się pomysł na tego bloga, a później sam blog.

ROK 2019 W LICZBACH (PORÓWNANIE DO 2018)

W 2019 na blogu pojawiło się 48 nowych wpisów (o 1 więcej w porównaniu do 2018), czyli „prawie” dokładnie tyle, ile zaplanowałam. To „prawie” oznacza, że tak samo jak w pierwszym roku działania MAMAdesigner nie przewidziałam jednej zabawnej rzeczy – otóż nie ma szans, żebym napisała jakikolwiek nowy wpis w drugiej połowie marca. Wypadają wtedy urodzinki mojej córy i zasysa mnie czarna dziura wypełniona urodzinowymi dekoracjami, pieczeniem tortu i organizowaniem rodzinnej imprezki. Mam dwa wyjścia z tej sytuacji – albo przyjmiemy, że w drugiej połowie marca po prostu nie będą pojawiały się nowe wpisy (taki blogowy urlop), albo spróbuję przygotować coś zawczasu. Już za trzy miesiące przekonamy się, które wyjście będzie miało okazje się zaprezentować 😉
W 2019 bloga odwiedziło 10 013 Unikalnych Użytkowników, czyli blisko dwa razy więcej niż rok wcześniej. Czy tendencja się utrzyma? Byłoby super!
Największą popularnością cieszyły się niezmiennie pomysły na urocze metryczki i plakaty z leśnymi zwierzętami z pierwszego roku działania bloga, ale najfajniejsze jest to, że w 2019, uwzględniając Wasze potrzeby, stworzyłam darmowe metryczki do uzupełnienia i to one właśnie wskoczyły na trzecie miejsce najpopularniejszych postów. Widzę również, że lubicie darmowe karty do zdjęć i to bardzo dobrze się składa, bo planuję rozwinąć ten temat w 2020.

Jeśli chodzi o obecność MAMAdesigner w social media, to w 2019 weszłam na Pinterest i tak jak sugerowała moja przyjaciółka – przepadłam 😉 Dodałam wszystkie materiały z bloga do swoich nowiutkich, lśniących tablic i zaczynam obczajać jak poruszać się po tym serwisie.
Oprócz Pinteresta jest konto na Facebooku z 39 obserwatorami, Instagram z 101 widzami i Twitter z 11 followersami – każdą z tych liczb szanuję, bo stoją za nimi prawdziwi ludzie, moja Społeczność – dziękuję, że ze mną jesteście. Tym bardziej, że od 2018 jednak trochę Was przybyło (tak odrobinkę, ale cieszę się, że nie uciekacie ;p). Jeszcze raz dzięki za zaufanie.

CO Z TEGO MAM?

Tak jak w zeszłym roku, tak i w tym skupiałam się głównie na stworzeniu fajnych rzeczy około-designerskich z moim dzieckiem. W tym roku było sporo nauki (literki, cyferki i obowiązki), ale też i super gry i zabawy (np. nasza piłka, domino, albo lista fajnych gier mobilnych). Najbardziej dumna jestem jednak z dwóch książeczek – naszej drugiej własnej książeczki z pouczającym wierszykiem o samodzielności i niesamowitego darmowego e-booka z listą 366 pomysłów na zabawę z dzieckiem o wszystko mówiącym tytule „MAMYpomysł na zabawę”.

CELE I AMBICJE

W zeszłym roku jeszcze bałam się planować, bo kompletnie straciłam tę umiejętność wraz z narodzinami córki, ale to podobno normalne w przypadku młodych rodziców. W tym roku sytuacja jest zupełnie inna – plany mam bardzo konkretne (jeśli chcecie je poznać zapraszam Was do wpisu z życzeniami noworocznymi, w którym wszystko dokładnie opisuję) i chciałabym je zrealizować. Jako młody rodzic wiem jednak, że to czy moje plany zostaną zrealizowane zweryfikuje życie. Ja ze swoje strony będę codziennie robiła te swoje małe kroczki w kierunku spełnienia wszystkich postanowień, a los zatańczy ze mną tango i zobaczymy, co z tego wszystkiego wyjdzie 🙂

PREZENT Z OKAZJI URODZIN

W zeszłym roku świętowałam urodziny wręczając Wam z tej okazji drobny upominek. Dobrych rzeczy nie należy zmieniać, więc i w tym roku mam dla Was urodzinowy drobiazg: Habit tracker na 366 dni.
Niedawno miałam okazję sama poznać siłę tego narzędzia. Habit tracker to taki kalendarzyk, w którym zaznaczamy, czy danego dnia wypełniliśmy jakieś swoje postanowienie, np. czy wypiliśmy odpowiednio dużo wody, czy poszliśmy na spacer, czy czytaliśmy książkę – kojarzycie, o co chodzi? Korzystałam z habit trackerów z kratkami rozpisanymi na miesiąc, ale przy okazji własnych postanowień noworocznych przygotowałam sobie kalendarzyk z malutkimi, uroczymi 366 kwadracikami. Reprezentują one małe kroczki, które robimy każdego dnia na drodze do osiągnięcia swoich dużych celów. Co 21 dni możemy nagrodzić się czymś miłym za wytrwałość (zostawiłam miejsce na wpisanie nagrody).
Polecam gorąco to narzędzie.

LICENCJA

Plik habit trackera oddaję do pobrania za darmo, ale TYLKO do użytku prywatnego! Nie zezwalam na komercyjne wykorzystanie (zarobkowe) zarówno samego pliku, jak i wydruków z niego powstałych. Ani plik, ani treści w nim zawarte nie mogą również służyć do stworzenia materiałów komercyjnych.

Jednocześnie zezwalam na nieodpłatne wykorzystanie habit trackera do celów edukacyjnych, np. podczas zajęć w Przedszkolu czy Szkole, ale proszę o wiadomość z informacją na adres kontakt@mamadesigner.pl.

Zainteresowanych zakupem licencji komercyjnej proszę o kontakt pod tym samym adresem (kontakt@mamadesigner.pl).

LINK DO POBRANIA HABIT TRACKERA

Wspaniałego kolejnego wspólnego roku Kochani,
dzięki za Waszą obecność.

Do usłyszenia już wkrótce!

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *